Zcela nevšední zážitky si návštěvníci z Val Gardeny mohou odnést díky tzv. Top Dolomites Experience - to je 6 speciálních, opravdu fascinujících aktivit, které mohou hosté zažít v nadcházející zimní sezóně.

Zážitek č. 1: Here comes the sun je o nezapomenutelném pocitu být prvním lyžařem, který zanechá stopy v nedotčené bílé sjezdovce, hranami lyží krájí čerstvý manšestr a maluje ty nejkrásnější oblouky v panenském sněhu podle nálady.

Ještě před oficiálním otevřením vleků můžete v úterý dojet do Dantercepies a ve čtvrtek do Secedy, kde už první sluneční paprsky koupají horské seskupení Sassolungo v kouzelném ranním světle. Vydatná a bohatá snídaně završí tento jedinečný okamžik.

Zážitek č. 2: The Legendary 8 představuje 8 legendárních sjezdovek, které patří k nejkrásnějším v Dolomitech.

Zážitek č. 3 je túra na sněžnicích s místním horským vůdcem, který vás provede zasněženou ladinskou krajinou. Obzvláště kouzelná je pak večerní túra na sněžnicích pod křišťálově čistou hvězdnou oblohou a večer v útulné chatě.

Zážitek č. 4 je túra s pochodněmi po naučné stezce „Troi UNIKA“ a centrem Ortisei, kdy se můžete ponořit do kouzelných příběhů uměleckého řemesla ve Val Gardeně.

Zážitek č. 5 jsou Special Alpine Nights, což je speciální noční program, kdy si hosté mohou vybrat mezi běžkováním za měsíčního svitu, túrami na sněžnicích s večeří na horské chatě, nočními výlety na FatBiku, sáňkováním pod hvězdnou oblohou nebo romantickými večery při svíčkách na horských chatách. Křišťálově čistý, čerstvý horský vzduch, křupající sníh a silueta tyčících se vrcholů Dolomit zajistí nezapomenutelné dojmy z pohádkového světa Dolomit.

Zážitek č. 6 je ZIPLine Monte Pana, na které při prudkém klesání rychlostí téměř 100 km/h zažijete pořádný adrenalin! Výchozí bod zbrusu nové ZIPLine je dostupný z horní stanice sedačkové lanovky Mont de Sëura. ZIPLine měří 1 500 m a díky unikátnímu inovativnímu systému dosáhnete ve výšce 100 m nad zemí rychlosti téměř 100 km/h.

Kulinářské zážitky

Ve Val Gardeně si můžete vychutnat kulinářské zážitky až v 65 útulných horských chatách. Téměř všechny chatrče jsou po generace rodinným podnikem, a tak každá horská chata nabízí svou vlastní kuchyni, od tradičních specialit až po tu nejlepší gurmánskou kuchyni, včetně grilovaných steaků a čerstvých mořských plodů. Jídelní lístky doplňuje velký výběr převážně jihotyrolských vín. Opravdu dobrou kuchyni nabízí mnoho skromných restaurací, pizzerií a gurmánských barů, které byly oceněny hvězdičkami Michelin a body Gault&Millau. Dvě adresy ve Val Gardeně slibují nejvyšší kulinářské požitky: Alpenroyal Grand Hotel v Selvě s hvězdným šéfkuchařem Mario Porcellim a Anna Stuben z hotelu Gardena Grödnerhof v Ortisei s hvězdným šéfkuchařem Reimundem Brunnerem.

Val Gardena Active

Týdenní program Val Gardena Active zve i v zimě k aktivnímu poznávání přírody v okolí Val Gardeny a k sestavení individuálního prázdninového programu. Vybrat si můžete například procházky s pochodněmi, túry na sněžnicích, východ slunce na Fatbiku nebo kurzy vaření.

Vrcholem programu je „Here coming the sun“: v sedm ráno vyjedete do Dantercepies Mountain Lodge, kde si můžete vychutnat východ slunce a chutnou snídani formou bufetu a následně sjezd do údolí po nedotčené sjezdovce.

Informace pro hosty

S bezplatnou aplikací Val Gardena pro Apple a Android si můžete zorganizovat dovolenou na místě i z domova. Aplikace nabízí funkci vyhledávání dostupnosti pokojů ve všech ubytovacích zařízeních, seznam akcí, novinky, informace a údaje o počasí v reálném čase, webové kamery, přehled otevřených výtahů a fotogalerii a videogalerii.

Stáhnout APP Android
Stáhnout APP iOS

Více informací o středisku najdete na webových stránkách www.valgardena.it nebo Facebooku, Twitteru a Instagramu

#valgardena #postcardfrom­valgardena

DOLOMITES Val Gardena Winter - 4K from SNOW.cz on Vimeo.