Podzimní a zimní sportovní oblečení má být z funkčních materiálů, aby sportovci zajistilo optimální tělesnou teplotu a správně odvádělo z těla nadbytečnou vlhkost. Chladné období roku se nám přiblížilo, a proto mají být sportovní svršky určené pro sportování v přírodě nepromokavé, teplé a zároveň prodyšné, ideálně z funkčních materiálů. Dobré je, když sportovec volí tři vrstvy oblečení – kde první vrstvu tvoří spodní prádlo, druhá vrstva je tepelněizolační a třetí vytvoří dokonalou ochranu před zimou, větrem a deštěm. Mezi TOP oděvy, které jsou trendy, patří také svršky z funkčních a elastických materiálů. Skvělým tipem na sportovní spodní prádlo je funkční Merino termoprádlo, které dobře zadržuje teplo, má antibakteriální vlastnosti a sportovci poskytuje dokonalý komfort i v chladném počasí. Tento skvělý, příjemný, hebký a prodyšný materiál díky struktuře dutého vlákna funguje jako tepelný izolant. A právě díky němu budete mít ten správný komfort. A co víc, svršky z přírodní ovčí vlny jsou maximálně elastické – dokonale kopírují tvar těla a budete se v nich cítit jako v bavlnce.

Jak správně vybrat vrchní sportovní oděvy

Na proměnlivé počasí má být podzimní a zimní sportovní oblečení snadno vrstvitelné a snadno skladovatelné, což je celkově velmi praktické. Pro sportovce je velkou výhodou, když si může svrchní oblečení kdykoli obléknout nebo svléknout, podle aktuální potřeby, čímž může snadno a rychle regulovat tělesnou teplotu. Během října je ten správný čas na výběr sportovní bundy a kalhot do sportovního šatníku. Tyto svrchní oděvy musí být hlavně zateplené a nepromokavé – ideálně z funkčních materiálů.

Pokud patříte mezi fanoušky lyžování, tak pánské a dámské lyžařské bundy volte podle výhřevnosti a odolnosti vůči větru i vodě, což jistě velmi oceníte, a to zejména ve vysokých horách. Hydroizolační vlastnosti podzimní a zimní větrovky zajistí membrána, která nepropustí vlhkost k tělu sportovce. Důležitá je také kapuce, co se výplně týká, k dispozici jsou dva základní druhy výplní – péřové a syntetické. Výhodou syntetických výplní je snadná údržba, výhodou péřových výplní je vyšší hřejivost. Rukavice pro dospělé lyžaře a dětské lyžařské rukavice je dobré volit podle velikosti, materiálu a pocitu pohodlí. Nasazování rukavic má být jednoduché a co se druhů týká, na výběr jsou buď prstové rukavice nebo palčáky. Prstové rukavice nebrzdí obratnost rukou a palčáky zase lépe zadržují teplo. Výběr je tedy na vás, ale ať už se rozhodnete pro tenčí nebo hrubší modely, tak ani v jednom případě nepodceňte to, že správně nasazená rukavice by měla být vždy o pár milimetrů větší, než je velikost ruky.