Využití principu kloubu k přesměrování sil nárazu

Technologie Spherical funguje na principu kloubu – skořepina přilby se skládá ze dvou „polokoulí“, které se po sobě pohybují jako kloub. Vnější skořepina může v případě nárazu rotovat okolo vnitřní skořepiny a tento vzájemný pohyb přesměrovává síly, které vznikají při nárazu, pryč od mozku. Jinak řečeno – dochází k redukci rotačních sil, které by jinak působily přímo na hlavu a na mozek.


Progressive Layering – využití různé hustoty tlumicích materiálů

Každá ze dvou polokoulí systému je vyrobena z absorpční pěny odlišné hustoty: ta blíže k hlavě je měkčí, připravená na menší nárazy, ta vnější je naopak tvrdší, připravená tlumit větší nárazy.

Giro Spherical – dokonalá integrace Mips

Technologie Spherical je vlastně dokonalou integrací technologie Mips do přilby. V praxi to znamená, že vlastní klasická vložka Mips už není potřeba, což má přínos v podobě vyššího komfortu a také lepšího odvětrání přilby.


PŘILBY GIRO 2022/23 S TECHNOLOGIÍ SPHERICAL

GIRO Orbit Spherical

Špičková pánská přilba s integrovaným zorníkem s technologií Vivid by Zeiss. Hybridní konstrukce (in-mold a pevná skořepina), nastavitelné a uzavíratelné odvětrání, nastavení obvodu ergonomickým kolečkem. V nabídce je také dámské provedení Aria Spherical.

10 990 Kč

GIRO GRID Spherical

Velmi lehká přilba Grid má regulovatelné a uzavíratelné odvětrání, nastavení obvodu pomocí kolečka a nabízí 100% kompatibilitu s brýlemi Giro. V nabídce je také dámské provedení Envi Spherical.

6 299 Kč

GIRO tor Spherical

Nezáleží na tom, jestli si ráno přivstanete na nažehlený manšestr, nebo vyrazíte na svou oblíbenou skialpovou trasu – nová přilba Tor Spherical je dokonalým spojením ochrany, regulace odvětrání a stylu.

6 999 Kč

GIRO signes Spherical

Nová závodní přilba s certifikací FIS a odnímatelným chráničem brady. Pohodlí zajišťují vnitřní výstelky Ionic+, které mají také antibakteriální funkci.

6 999 Kč

www.progresscycle.cz