Letošní novinkou je účast řady zahraničních snowkitingových hvězd v čele s loňským světovým vícemistrem světa Remi Meum z Norska. Dalšími jezdci z předních míst světového poháru, kteří přislíbili svou účast, jsou Claes Lundin, Sigve Botnen nebo Bjørn Kaupang. Návštevníci tak budou mít příležitost na vlastní oči zhlédnout to nejlepší, co lze ve snowkitingu vidět. V rámci doprovodného programu lze také vyhrát jednu z řady cen v celkové výši 100 000 Korun, které věnují partneři akce.

Díky své nenáročnosti a atraktivnosti si snowkiting získává stále větší oblibu aktivních i rekreačních sportovců. Jeho podstatou je tažení lyžaře nebo snowboardisty jakousi obdobou paraglindingového padáku, v tomto případě kitu, poháněného větrem. Při jízdě na sněhu je s pomocí tohoto snadno řiditelného draka dosahováno adrenalinových rychlostí i výšky, potřebné pro akrobatické sestavy. Vyznavač snowkitingu je navíc ušetřen čekání ve frontě na lyžařský vlek, jeho drak ho totiž jen s pomocí větru vyveze pohodlně a rychle na vrchol jakéhokoliv kopce. Nezbytné není ani velké množství sněhu, postačí i 20 cm.

Bližší informace o akci poskytne: Petr Grochal, Lenka Žůrková

Podrobné informace včetně fotografií získáte na www.snowkitingfest.cz, na emailu info@kiteboarding.cz nebo telefonicky na čísle: 724 084 825 (Lenka Žůrková) nebo 607 726 551 (Petr Grochal)

Time Out Snowkiting Fest 07