Na jakém základě vznikly tyto lyže?

Chtěli jsme přijít s lyžemi, které budou, jak je u nás zvykem, výjimečné. A to jak v konstrukci, tak samotném tvaru lyže. Spolupracujeme již delší dobu s rakouskými vývojáři z firmy Unique skis. Jeden je bývalý rakouský reprezentant a druhý úspěšný technický inženýr. Tito kluci kdysi vymysleli tvar této lyže a my jsme jim je začali v malých sériích vyrábět. Po čase jsme se spřátelili, což vytvořilo příjemnou atmosféru pro další tvůrčí vývoj, a tak jsme společně vylepšovali konstrukci a přidávali další délky lyží, inovovali design a nakonec připravili další varianty pro různé použití a cílové klienty.

O jaké době se bavíme? Jak dlouho ten proces trval?

Nejprve jsme vyráběli pouze pro Unique skis – to je značka našich rakouských přátel. Po dohodě na vzájemné spolupráci jsme přišli s první řadou, ta byla ještě s plastovou fólií, ale konstrukčně se podobala té aktuální. Následně jsme přišli s nápadem design lyže posunout na vyšší úroveň. A posledním milníkem byl náš požadavek na brutální výkon, aby lyže uspokojily i ty nejsportovnější lyžařské jedince.

Jak konstrukčně vypadá taková supervýkonná lyže?

Konstrukce lyže vychází z původní varianty vymyšlené ve spojení s Unique skis. Kombinuje karbon, který je velmi výkonným materiálem, funguje jako pružina a je velmi agresivní. Ve spojení s lněným vláknem, které v zase funguje jako tlumič, se chování lyže ve flexi významně harmonizuje. To znamená, že lyže zůstává dostatečně výkonná, a přitom příjemná při jízdě.

Proč jste konstrukci v letošním roce posílili o titanal?

Postupným testováním a laděním konstrukce jsme došli k potřebě ještě tvrdší a výkonnější lyže, kdy víme, že pro tento typ produktu by se použití titanalu hodilo. Titanal přispěje k vyššímu výkonu lyže a klidnějšímu projevu ve vyšších rychlostech. Nicméně celoplošné použití titanalu není to, co bychom někdy chtěli dělat. Již v minulosti jsme experimentovali s netradičně umístěným titanalem v 3D kapsách, které jsou zafrézované do jádra. Kdybych to měl popsat, tak na svrchní straně jádra jsou podélně zafrézované drážky, které procházejí po celé délce lyže. Právě v nich je vložen titanal. Unikátní přístup je to i v tom, že na titanal musíme nejdříve nalepit antivibrační pryž, obrousit. Toto řešení je velmi pracné a nákladné, ale zase velmi efektivní z hlediska distribuce síly. Lyže jsou tak stabilnější a posílené ve flexi a torzi. Dalším benefitem je, že vruty vázání nejdou tedy pouze do jasanového jádra, ale drží v titanalu, čímž je vázání posíleno proti vytržení.

V čem jsou tedy tyto lyže lyže jiné než ostatní?

Jsou zajímavé v tom, že si je vyrábíme sami, a tím pádem děláme všechno tak, jako bychom tu lyži vyráběli pro sebe. S naším nejlepším vědomím a svědomím volíme komponenty, ze kterých jsou lyže složeny. Obecně je celý náš přístup jiný, originální. Používáme jasanové jádro, což není běžné. To kombinujeme s japonským triaxiálním karbonem, konkrétně se jedná vlákna zn. Toray. Dále používáme švýcarská jednosměrná lněná vlákna. Prvotní vizí bylo použít ekologický materiál. Testovali jsme variant více, třeba vyšší gramáž lnu nebo len přímo kombinovaný s karbonem. Nakonec jsme došli k závěru, že výše popsaná kombinace funguje nejlépe.

JasanSki zaujme na první pohled designem. Na povrchu je pouze dýha?

Ano, povrch našich lyží je tvořen pouze dýhou. Lze použít jakoukoliv, ale my jsme pro celistvost konceptu použili jasanovou dýhu. Abychom tam měli nějaký vizuální kontrast, k jasanové dýze jsme zvolili americký ořech. Dýha je řezaná laserem a následně potištěna sítotiskem. Nepoužíváme žádnou plastovou fólii jako 95 % ostatních výrobců. Na povrchu lyže je pouze dřevěná dýha, která je proti mechanickému opotřebení chráněná tenkou vrstvou pryskyřice. Toto řešení s sebou neslo mnoho speciálních úkonů, abychom dosáhli požadovaného designu. Výhoda tohoto řešení je, že povrch je relativně snadno opravitelný jemným rozbroušením a přelakováním.

Odolá vaše lyže podobnému zacházení jako lyže běžné, komerční?

Ano, naše lyže jsou naprosto srovnatelné s lyžemi běžně komerčními. Vždy jsme podnikali kroky pro co největší odolnost našich produktů, proto používáme hrany o síle 1,8 mm a stejně tak skluznici 1,8 mm namísto běžně používaných 1,1 nebo 1,2 mm. Výhodou je, že i po letech bude stále co brousit.

Vím, že nabízíte i lyže individualizované přímo na míru. Jak to funguje?

Je to jednoduché, stačí za námi přijít s osobní představou. Pak jsme pro každého schopni navrhnout individuální řešení. Jak konstrukční – například změnu profilu jádra nebo použití jiných materiálů –, tak i designové. Umíme vám vyrobit lyže ve vašem designu, které budou jediným originálem na světě. Výrobu těchto ryze individuálních zakázek vždy směřujeme na jedno jediné období, většinou měsíce před zimní sezónou.