Řada Bergtagen z dílny Fjällräven je navržena pro život nad hranicí lesa. Všechny materiály a střihy jsou uzpůsobeny tak, aby poskytovaly nejvyšší úroveň výkonnosti a spolehlivosti. Na jejím vývoji tato značka úzce spolupracovala se Švédskou asociací horských vůdců. Objevte tuto řadu pro aktivity v horách a nechte se jimi okouzlit, jak název kolekce napovídá.

Bergtagen Eco-Shell Jacket M

Funkční shellová bunda je vhodná na alpské lyžování či lyžařské túry. Kloubový střih a nešustivý strečový materiál poskytují neomezenou svobodu pohybu i v extrémně náročném terénu. Zároveň zajišťují kompletní ochranu před deštěm, kroupami, sněhem a silným větrem. Voděodolný, prodyšný materiál Eco-Shell z částečně recyklovaného polyesteru je ošetřen impregnací bez fluorokarbonů. Zesílené části jsou vyrobeny z Corylonu, materiálu na bázi aramidu. Bunda má nastavitelnou kapuci s prostorem pro helmu a švy jsou umístěny tak, aby se neodíraly. K dispozici je voděodolný dvoucestný zip s vnitřní ochrannou klopou a větrací zipy na bocích. Náprsní kapsy se dají uzavřít zipem a uvnitř jsou síťované kapsy. Lemy rukávů mají zapínání na suchý zip a spodní lem má stahování na šňůrku. Jezdec zipu se snadno uchopí i v rukavicích. Bunda je vybavena odrazkou RECCO.

Bergtagen Eco-Shell Trousers M

Voděodolné shellové kalhoty z materiálu Eco-Shell zvládnou i takové výzvy, jako lyžařské treky či pěší túry po alpských svazích. Funkční střih a poddajný, nešustivý materiál poskytují maximální svobodu pohybu, a to bez zbytečné zátěže, která by vás zpomalovala. Kalhoty jsou tak skvělou volbou do deště, bláta i silného větru. Materiál Eco-Shell ze 100% polyesteru je voděodolný, prodyšný a částečně recyklovaný. Samozřejmostí je impregnace bez fluorokarbonů a funkční, členěný střih. Zesílené části jsou vyrobeny z Corylonu, materiálu na bázi aramidu. Po celé délce jsou na bocích voděodolné zipy, kalhoty mají také elastické stahování na suchý zip a patentky v pase. Jako úložný prostor slouží dvě kapsy na nohavicích opatřené zipy, které uvnitř mají ještě síťované kapsy. Kalhoty mají zesílený materiál v oblasti připnutí šlí a široká poutka na opasek, stejně jako odnímatelné sněhové návleky na koncích nohavic. Jsou vybaveny odrazkou RECCO.

Celou řadu Bergtagen, postavenou na systému vrstvení můžete prozkoumat zde.