Snad ne. Ale představte si třeba pořádnou slotu. Představujete si ji? Ledový vítr proti vám žene ostré sněhové vločky a na holém svahu se není kam schovat. Cítíte, jak se vám krystalky zařezávají do tváří? A k tomu přidejte námrazu – ledová krusta se vrství na oblečení a oči držíte otevřené proti odporu sněhových šupin, které se nabalují na řasy i obočí. Protivné, že? Hory zase jednou řádí.

A představte si tatranský žlab – kterým pro jeho strmost stoupáte s lyžemi na zádech. Představte si taky severní stěnu Obergabelhornu – pane jo, to je síla! – nebo šlehající větve smrků – největší překážku při sjezdech v českých horách.

Právě proto jsou v houževnaté tkanině Cordura na batohu Rab Khroma vetkaná ještě ta super vlákna Spectra®, co se dávají do neprůstřelných vest a se kterými kosmonauti létají do vesmíru. Aby ten batoh něco vydržel. A aby vám vydržel dlouho.

Ostatně – proč na batozích praskají přezky? Protože jsou plastové. V mrazu zkřehnou – a křup! Nebo na chatě, v tom mumraji, odložíte batoh a kdosi vám šlápne na přezku bederáku. Křup! Nebo si na ni šlápnete sami. Křup! A to byste si i jednu vlepili.

Rab Khroma má přezky kovové. Ty nepraskají.

A až se zastavíte na svahu v půl metru čerstvého sněhu, který se hned sype všude a do všeho, nebo na hřebeni ve vánici, abyste se třeba jen napili, vytáhli suché rukavice nebo přidali vrstvu oblečení, pak pochopíte, k čemu je dobrý zadní vstup – odklápěcí zádový panel. Žádné přehrabování v batohu, žádné odkládání věcí do sněhu, abyste se dostali k tomu, co vězí kdesi vespod. Kdepak. Odklopíte záda a celý obsah batohu se otevře před vámi. Ry-chlov-ka.

No a co ještě má mít pořádný skialpový batoh?

  • Síťku na helmu?
  • Poutko na cepín?
  • Kapsu na lavinové vybavení?
  • Polstrovanou přihrádku na brýle?
  • Popruhy pro upevnění lyží – zboku i na čelo?
  • Zipy ovladatelné v rukavicích?


Ano. Rab Khroma je pořádný skialpový batoh. Ruku a doživotní záruku na to.

Prověřte si ho na

www.horolidi.cz/rab-khroma