Pokud i vy patříte mezi ty, kterým na aktivní odpočinek nezbývá příliš mnoho času, tak naše rada zní jasně - změňte to! Ano, realita je neúprosná a pokud tedy chcete žít plnohodnotný život i ve vyšším věku, je načase nekompromisně změnit své priority. Stačí jen dostatek vůle a začít můžete hned, a to například přípravou na zimní dovolenou, kde si díky zimním sportům a pohybu v krásném horském prostředí můžete zvýšit nejen svoji fyzickou kondici, ale také psychickou odolnost a celkově si tak upevnit vaše zdraví a o to jde především.

Podpořte vaše zdraví zdravým životním stylem

Silná imunita je pro správnou obranyschopnost těla před bacily, viry a infekcemi velmi důležitá, a proto je imunitní systém třeba posilovat pravidelně a ideálně celoročně. Aby bylo tělo zdravé, potřebuje ideálně sportovní aktivitu na čerstvém vzduchu nejen v létě, ale také i v zimě. Bez kvalitní stravy, pravidelného spánku a pohybu je imunitní systém málo aktivní a tělu může poskytnout jen minimální ochranu vůči mikroorganismům. Zimní sporty mají tu skvělou vlastnost, že posilují organismus komplexně - imunitu, svaly a klouby, srdce a cévy, dýchací a trávicí systém.

Bezpečné lyžování především

Lyžování posiluje celkové zdraví, fyzickou odolnost, ale i psychickou stabilitu, při sportování totiž dochází k vyplavování endorfinů – hormonů štěstí, které přinášejí skvělou náladu. Ve vysokohorském prostředí nelze podcenit kvalitní sportovní výstroj a oblečení a vězte, že pokud budete na hory dobře vybaveni, můžete si tak lépe užívat skvělé zážitky z lyžování v klidu a bezpečí. Pokud se rozhodnete pro sjezdové nebo běžecké lyžování, tak vám vřele doporučujeme lyže, lyžáky a hole volit v té správné velikosti a délce. Bezpečnost je jedna z nejdůležitějších věcí obecně a ve vysokých horách to platí dvojnásob, a proto nepodceňte ani další lyžařskou výbavu, která zvýší nejen vaši bezpečnost – lyžařské brýle, přilba a chrániče vám nesmí na svahu chybět. Skvělým tipem jsou luxusní Oakley brýle, které ochrání zrak lyžaře nejen během slunečných dnů, ale také v sychravém počasí. Dětská lyžařská helma i přilba pro dospělé má být z pevného a odolného materiálu a tady je dobré si připomenout, že taková helma vám i vašemu dítěti může zachránit i život. Ideální helma má mít co nejnižší hmotnost, co nejměkčí výstelku a praktický druh zapínání. Helma musí lyžaři umožnit přirozené a plynulé otáčení hlavy v každé situaci, což je pro bezpečnost lyžaře velmi důležité.

Kvalitní oblečení se vyplatí

Je známou skutečností, že ve vyšší nadmořské výšce je o několik stupňů méně než v nížinách a síla větru je zde mnohem větší. Horské prostředí proto nepodceňujte a lyžařské oblečení vybírejte promyšleně. Základem šatníku každého lyžaře jsou lyžařské bundy a lyžařské kalhoty, které jen tak vítr neprofoukne a voda nepromočí a i zde vřele doporučujeme, aby oblečení bylo vyrobeno ideálně z funkčního materiálu. Skvělým tipem jsou větrovky a oteplovačky luxusní značky Sportalm, které jsou mimo jiné také velmi praktické - vydrží i několik sezón. Nepromokavé bundy jsou opatřeny teplými kapucemi, lyžařské kalhoty odnímatelnými šlemi a praktickými kapsami. Svršky jsou zatepleny kvalitní podšívkou. A neodmyslitelnou součástí lyžování jsou také lyžařské rukavice a teplá čepice, která zahřeje nejen temeno hlavy, ale zakryje i uši.