Každá nová řada lyžařských bot logicky absorbuje vše, co se v branži vymyslelo. V případě VELOCE jsou to technologie, jako je Contour 5, Autofit a Bi-injected shell, které jsou cestou k tomu, aby boty mohly nabídnout slibované nové standardy pro protichůdné požadavky: výkon a pohodlí.
Nové boty VELOCE nahrazují v kolekci modely DS (Dalbello Sport) s tím, že respektují původní šířku kopyta 100 mm. Dalbello považuje tuto míru jako ideální pro ambiciózní lyžaře, kteří hledají botu sice komfortní, ale orientovanou na výkon.

Kritické body – CONTOUR 5

Contour 5 je koncept, kterým Dalbello navazuje na osvědčenou technologii Contour 4. Boční stěny skeletu a vnitřní botička jsou předtvarovány v pěti zásadních bodech, kde sledují právě ty anatomické obrysy chodidla, jež bývají potřeba nejčastěji upravit. V nich skelet nabízí prostorovou rezervu. Je to konkrétně vnitřní a vnější strana přední části chodidla, nárt a okolí kotníku. Kotník je předtvarován i ve vnitřní botičce. Tyto specifické body snadno objevíte už prvním pohledem na botu – prozradí je nepřehlédnutelná 3D textura, která zároveň bootfitterům usnadňuje provádět další individuální úpravy.

Jazyk s pamětí – AUTOFIT

Většina modelů VELOCE disponuje novou originální technologií AUTOFIT. Jazyk využívá speciální paměťovou pěnu, která se automaticky tvaruje podle holeně každého jednotlivého lyžaře. Tři nejvyšší modely v této řadě také přesvědčí botičkami IF PRO, jejichž tepelně svařované švy zajišťují lepší tepelnou izolaci v chladných dnech.

Různé plasty – Bi-injected

U skořepiny se Dalbello spoléhá na moderní a výkonný proces skořepiny pro zlepšený přenos síly, přesnější přizpůsobení a také snadnější nastupování a vystupování.
Technologie Bi-injected přináší kombinaci více druhů vstřikovaných plastů – spodní polovina skořepiny je vyrobena z tvrdšího plastu proto, aby zajistila maximum přenosu sil od lyžaře, potažmo přesný a nekompromisní lyžařský výkon. Na horní část skořepiny se používá pro změnu měkčí plast, aby šlo s platovými prvky lépe manipulovat při nastupování do boty a vystupování z ní.
Design nových VELOCE sleduje nejen výkon a pohodlí, ale také udržitelnost. S ohledem na to má vnější skořepina dvě různé povrchové úpravy: horní část skořepiny má matnou úpravu, zatímco spodní část, kde je bota často v kontaktu se sněhem a blízko vázání, je hladká a lesklá. Tato oblast je méně náchylná k poškrábání a maximalizuje funkčnost a odolnost boty.
Řada zahrnuje modely: VELOCE 130 GW a 120 GW, 110 GW a 100 GW pro muže. VELOCE 105 W GW je top model pro lyžařky, další dámské jsou 95 W GW a 85 W GW. Každý model je dodáván s předmontovanými podrážkami GripWalk.
VELOCE 130 GW

 Nová technologie CONTOUR 5  Nový jazyk s AUTOFIT  Vložka IF PRO 130  3D-booster powerstrap pro největší možnou přesnost  Šířka: 100 mm  Dostupné ve dvou barevných variantách  GripWalk  Eloxované a šroubované přezky  Skořepina a manžeta vyrobené ze „závodního polyuretanu“


VELOCE 105 W GW

Dámské modely VELOCE mají nový design a geometrii přezek, takže boty nyní poskytují vyšší pákový efekt neboli snižují sílu potřebnou k uzavření boty – to pochopitelně ocení zejména dámy.