Trentino láká lyžaře na speciální nabídky různých forem. Ve skiareálu Madonna di Campiglio si můžete vyzkoušet Snowmoon - dobrodružný výlet nočním, ztichlým lesem při měsíčním svitu. V údolí Val di Fiemme zase obout sněžnice a zanechat stopy na sluncem ozářené náhorní plošině Lavazé. Zatímco se stěny okolních skal zbarvují do ohnivě červené barvy, krok za krokem plujete tichým jedlovým lesem jako osamocená hvězda, která pomalu míří z východu na západ - přistát může s večeří v horské salaši.

Prozkoumejte speciální nabídky oblasti Trentino!

Západ slunce nad vrcholky Dolomit vyvolává směsici emocí a nálad, na které nelze jen tak zapomenout. Mezi horami Pale di San Martino můžete podniknout tzv. "Edrosadira": projít si ty nejhezčí místa s výhledy na zapadající slunce a vycházející měsíc. Vrcholy, za kterými pomalu mizí slunce, můžete sledovat během večeře nebo u skleničky aperitivu.


Procházka zimní krajinou, která se může protáhnout až do tmy - tehdy jsou zážitky z pohybu v přírodě nejintenzivnější.

Ten si lze vychutnat také na jiných exkluzivních místech, třeba uprostřed lesů na Alpe Tognola, kam lze dojet jedině sněžným skútrem. Po občerstvení ze sněhového baru za tepla pochodní je opět čas na Enrosadiru, procházku zasněženou krajinou při západu slunce a prvním měsíčním svitu - každou středu od 17:30.

Panorama hory Monte Maggio nad průsmykem Passo Coe je nejhezčí za rozbřesku, po nenáročné procházce v ranním chladném vzduchu. Tady v Alpe Cimbra si lze vychutnat typickou snídani, nebo si dát naopak piknik na saních večer, za svitu odlesků měsíčního světla v čerstvém sněhu.


Lyžování za svitu zapadajícího slunce je unikátním zážitkem

Wellness při západu slunce

Na známé lyžařské trase Sellaronda, v nadméřské výšce 2 225 metrů, nad údolím Val di Fassa leží horská chata Salei s velkým wellness centrem - ze sauny se otevírají výhledy na sjezdovky a dolomity, na velké soukromé terase voní dřevěné obklady... A až sem lze dojet na lyžích.


Západ slunce a téměř hmatatelný mráz se nejlépe sleduje z pohodlí restaurace nebo wellness

Jistou formou wellness je také odpočinek v ledovém iglú, které poskytuje plnohodnotný hotelový komfort. Součástí systému ledových jeskyní, které v ledovci Presena vytvořil umělec Ivan Mariotti, je také ledový sklípek, kde lze ochutnat typické místní produkty. Z ledu je bar, stěny i postele, ale nebojte se, od chladu nocležníka izolují kvalitní měkké matrace.


Nevšední zážitek v podobě noci strávené v ledovém hotelu

Vice informací a aktivit pro lyžaře najdete na VisitTrentino­.info!

Adrenalin na sněhu bez lyží

Tandemový paraglide

Vznést se pod křídly zkušeného instruktora z náhorní plošiny Paganella zaručeně rozproudí adrenalin. Může jít o odpočinek od lyžování, ale lze startovat i s lyžemi na nohách. Po vyhlídkovém letu nad zimní horskou krajinou se přistává na břehu jezera Molveno.

Snowkiting

Snowkite je jednou z variant, jak lyžovat bez potřeby lanovek. Ty nahrazuje velký drak, nejlepší podmínky pro to, aby lyžaře tahal po sněhu, jsou na Passo Tonale, kde se pořádají také kurzy pro začátečníky.

Kolo na sníh - fatbike

Fatbike je horské kolo s velmi širokými pneumatikami, určené k jízdě na zasněžených stezkách, které jsou upravovány v lesích v okolí areálu Paganella. Kromě upravovaných tras si zde lze kola i zapůjčit, a to včetně elektrických modelů.

Několik tras pro fatbike je i v Alpe Cimbra, ti odvážnější se na ně mohou vypravit i v noci. Ve Val di Sole zase půjčují elektrokola s hroty, ideální pro zdolávání zvlášť náročných ledových tras - na nich lze snadno dojet k nejzapadlejším horským salaším a chatám.

Co dalšího lze podniknout v Trentinu bez lyží?