V dosahu areálu je bezplatná místní lyžařská doprava, tzv. areálový skibus, a navíc je domluvena spolupráce na stávajícím systému skibusů ze širšího okolí. V lyžařském středisku je centrální parkoviště areálu. Nedávno středisko vylepšilo svou lanovku s bublinami, takže byste se cestou na svah neměli nachladit. V rámci lyžování si můžete v místní půjčovně zapůjčit kvalitní sety nebo si sebou přivést vlastní vybavení. Aby sportovci předešli nepříjemným zraněním hlavy, měli by si zkontrolovat a případně koupit kvalitní lyžařské přilby.

O nejmenší děti tu bude skutečně dobře postaráno – je tu dětský lyžařský park s lyžařským kolotočem, vlek s nastavitelnými unašeči a snowtubingem. Nechybí ani známý snowpark Čenkovice. Pro vyhledání nejlepšího ubytování v Orlických horách se podívejte na megaubytko.cz.

Kam na výlety v okolí Červené Vody:

  • Rozhledna Křížová hora
  • Skiareál Čenkovice
  • Rozhledna Suchý vrch
  • Vojenské muzeum Lichkov
  • Koupaliště Jablonné nad Orlicí
  • Zřícenina Nový Hrad
  • Lesní zážitkový a vodní park Dolní Morava

Proč se vydat na Dolní Moravu?

Městem na úpatí Králického Sněžníku procházela původní hranice mezi Čechami a Moravou, kterou tvořila vodní cesta Morava. Dnes spadá do východních Čech, nejstarší památkou je říšský kostel svatého Aloise. Dolní Morava bývala známá v podstatě jen vyznavačům zimních sportů, ale to už neplatí, v současnosti nabízí spoustu atrakcí pro celoroční zábavu. Nejlákavější je 55 metrů vysoká Stezka v oblacích s jedinečným výhledem na horské masivy, která stojí nedaleko horní stanice lanovky na Sněžník ve výšce 1 116 metrů.

Na tento výlet můžete vzít celou rodinu – a nezapomeňte sebou nabalit i pořádné vybavení pro ty nejmenší. S miminkem na procházce určitě oceníte nejlepší kočárek do terénu. Který to je? To zjistíte na webu kocárkem.cz.