U žen je dokonce na prvním místě. Při lyžování dochází nejčastěji ke zranění kolene, při snowboardingu jsou nejvíce ohrožena předloktí, kterými se jezdci snaží mírnit pády. Než vyrazíme na hory, měli bychom se proto přesvědčit, že máme zabalenou alespoň helmu a kvalitní pojištění.

Výběr vybavení, servis a ochrana

Přestože je helma při provozování zimních sportů nejdůležitější ochrannou pomůckou, nasadí ji pouze 70 % dospělých lyžařů. U dětí je situace naštěstí lepší, nosí ji 98 % z nich. Naprosto alarmující je ale situace s chrániči páteře, které nosí pouhých 16 % dospělých a třetina dětí. Pro snížení rizika je pak klíčový i stav lyžařského vybavení. Základem je správně seřízené vázání, zapomínat by se nemělo ani na důkladný servis hran a skluznice.

Do zahraničí s pojištěním

Na hory do zahraničí klasický Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC) nestačí. Proto ERV Evropská pojišťovna nabízí komplexní cestovní pojištění SingleTrip, které kvalitní ochranu zaručí. „Každý si u nás může pojištění individuálně nastavit tak, aby co nejvíce vyhovovalo jeho požadavkům,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Pojištění SingleTrip lze sjednat ve třech variantách. Všechny obsahují dostatečné limity léčebných výloh. Samozřejmostí je i pojištění odpovědnosti, bez kterého si například v Itálii nezalyžujete. Klíčová je pak asistenční služba, která fakticky pomáhá řešit vzniklé potíže. Všem klientům je k dispozici nonstop v češtině. Pojištění lze snadno a rychle sjednat online. Při registraci do klientské zóny Moje Evropská klienti získají 10% slevu. Dále mohou využít mobilní aplikaci Moje Evropská, do které lze nahrát informace o pojištění, osobní či cestovní doklady nebo účty pro případnou škodní událost.


www.ERVpojistovna.cz