Vysoce technické funkční prádlo vyrobené z organického vlákna NATEX, které je jemné na dotek, efektivně odvádí pot od těla a velmi rychle schne. Je vysoce elastické a má bakteriostatický účinek neboli vysokou odolnost proti tvorbě pachů.

Ambityon
Vysoce technické funkční prádlo
vyrobené z organického vlákna NATEX,
které je jemné na dotek,
efektivně odvádí pot od těla
a velmi rychle schne. Je vysoce
elastické a má bakteriostatický účinek
neboli vysokou odolnost proti tvorbě pachů.

UYNERS take it all

UYN známe hlavně proto, že ji vidíme na celebritách Světového poháru. Dlouhodobě spolupracuje s národními týmy lyžařských velmocí, jako jsou Rakousko, Itálie či Francie. Mezi přední tváře značky patří legendy lyžařské historie, Švýcar Didier Cuche a Ital Kristian Ghedina, reprezentují ji i současné hvězdy světového poháru. A funkční prádlo této značky oblékají nově také čeští reprezentanti.
Pro každý tým dodává UYN prádlo v originálním národním designu, čímž přináší do světa lyžování novou kulturu. Své národní prádlo si může pořídit kdokoli, kdo se chce ke svým barvám hlásit, čeští lyžaři se ho dočkají pro příští sezónu.

UYN funkční biomateriály

Kdysi se rostliny šlechtily zejména za účelem vyšších zemědělských výnosů. Dnes je význam výzkumu rostlin a biotechnologií mnohem širší a zahrnuje i textilní účely. Hledá nejlepší vlákna na základě mechanických a funkčních parametrů, ale i vlivu na životní prostředí, následně je vylepšuje různými biotechnikami, vzájemně je kombinuje a spojuje, aby dosáhla nejlepších výsledků napříč všemi požadavky.

Mozkem společnosti je špičkové výzkumné zařízení AREAS (Academy for Research and Engineering in Apparel and Sport). Tam výzkumníci usilují o zlepšení parametrů vláken a textilií, součástí výzkumu je nejen vývoj materiálů a textilní výzkum, ale i strojní výrobní technologie a sportovní medicína. AREAS, jehož partnerem je Veronská univerzita, je čtvrtým největším zařízením sportovní vědy na světě.

100% přírodní biotechnické spodní prádlo. Úžasný pocit přírody na kůži. Držitel ISPO Award 2022: „Inovativní kombinace materiálů z biologických vláken ukazuje alternativy k syntetickým materiálům na bázi ropy. Materiál je skvělý a kombinace úpletu naznačuje, že pletenina je technologií budoucnosti.“

Evolutyon
100% přírodní biotechnické spodní prádlo.
Úžasný pocit přírody na kůži.
Držitel ISPO Award 2022:
„Inovativní kombinace materiálů z biologických vláken
ukazuje alternativy k syntetickým materiálům na bázi ropy.
Materiál je skvělý a kombinace úpletu naznačuje,
že pletenina je technologií budoucnosti.“

Jaké materiály používá UYN:

Nejlehčí přírodní vlákno na světě

KAPOK je duté vlákno ze semen stromu vlnovce pětimužného (Ceiba Pentandra). Posvátná rostlina roste až do výše 60 metrů nejvíce v deštných pralesích Jižní Ameriky. Funguje jako „rostlinná vlna“, je mimořádně lehké a teprve nedávno se začalo používat v textilním průmyslu pro výplň polštářů a matrací. Je hypoalergenní, měkké, a jelikož 80 % jeho obsahu tvoří vzduch, UYN ho využívá nejvíce pro izolační výplně.

Polyester z kukuřice

FLEXICORN je rostlinný biopolyester, mimořádně elastický materiál odolný proti tvarové deformaci a UV záření. UYN ho využívá jako přírodní náhradu za syntetická elastanová vlákna. Příze se získává z kukuřice, výroba vlákna je méně náročná na spotřebu energie a generuje nižší emise CO2.

Bukové a eukalyptové vlákno

BIOLIGHT je vlákno na rostlinné bázi, které se získává z bukové celulózy, je jemné a měkké a mimořádně příjemné na dotek. Vyznačuje se vysokou prodyšností a schopností absorbovat vlhkost dvakrát více a rychleji než bavlna. Díky své struktuře udržuje pokožku v chladu a suchu a je 100% přírodně odbouratelné. Na podobné bázi se vyrábí i vlákno ECOLYPT, 100% udržitelný materiál s výjimečnými vlastnostmi jako vysoká pevnost a pružnost, prodyšnost, nízká tvorbu zápachu a dobré termoregulační vlastnosti.

Nylon z ricinových bobů

Vlákno NATEX se získává z oleje ricinových bobů a nahrazuje nylon. Vedle 100% ekologické povahy má i další výhody: je o 25 % lehčí, schne o 50 % rychleji, je pružnější a má bakteriostatický účinek, který minimalizuje tvorbu zápachu.

www.uynsports.com