Bohužel ani Christian ani Karolyn neměli řidičák, tak jsem musel celou cestu odřídit sám, což mě naučilo něco o stresu a vytrvalosti. Především tehdy, když jsem se asi po osmnácti hodinách jízdy ztratil v malém německém městečku. Nakonec jsme dojeli v pohodě.

Naše první zastávka byla ve francouzském středisku Avoriaz, kde nám velmi pomohl Joan Noell s ubytováním a skipasy na dva týdny. Měli jsme v plánu mít Avoriaz za základnu a první týden se vydat do Tignes na závody Tignes Airwaves. Ale další problém na sebe nenechal dlouho čekat a skolila nás chřipka. Když jsem měl závodit, měl jsem horečku a třásl se. Druhý týden jsme už byli fit a Avoriaz nás přivítalo s novým sněhem a slunečnou oblouhou. Připojili jsme se k proridrovi z Francie Jonatanu Mentonu, který jezdí za Rome snowboard, a postavili si menší kicker přes strom, při čemž jsme udělali spousty dobrých fotek a zažili spoustu legrace.

Foto Christian Laurila, Nitro

Odpoledne jsme zajezdili v rampě, která byla perfektně vyšejpovaná. Jeden den v Avoriaz jsme jezdili v parku The Stash v lese se skrytými překážkami pro jibbing, který Avoriaz postavilo spolu s Burtonem. Strávili jsme tu několik dní. Takový park je jeden v Evropě a jeden ve Státech a připravuje se tříletý projekt s novými skrytými překážkami, který bude brzy odhalen.

| Foto Christian Laurila, Nitro

V třetím týdnu našeho roadtripu jsme se přesunuli do Švýcarska na základnu Nitro, kde jsme jezdili a skákali spolu s Nitro jezdcema Antonem Gunnarssonem, Mattiasem Nybergem and Patrikem Huberem. Dále jsme pokračovali na závody do Itálie, Bardoneccia. Přes den bylo sice hezky a slunečno, ale během tréninků a závodů pěkně mrzlo. Při trénincích se mi dařilo, ale při závodě jsem na konci spadl. Během závodů udělal Christian přes 1400 fotek 75 jezdů. Kloubouk dolů!

|

  Foto Christian Laurila, Nitro

Po závodech jsem na cestě zpět do Avoriaz vyzvedl na letišti v Ženevě Adama Martella, který měl naštěstí řidičák, což bylo super pro náš road trip v autě. Christian musel odjet fotit závody v boardecrossu a my s Adamem jsme si užívali v Avoriaz skákáním ze skal a ježděním v rampě.

Naším dalším cílem bylo francouzské středisko Flain, kde jsme si po pár dnech špatného počasí užili skvělé powder dny, spolu s dvěmi švédkami, Jessicou a Lindou.Přestože jsem musel sám odřítit 30ti hodinouvou cestu autem zpět do Švédska, celý náš trip byl prostě “cool”.

|  

  Foto Christian Laurila, Nitro

Autor článku jezdí za Nitro, Von Zipper, Acresent.se, boardstore.se, Kustom, Frankerhauser.