Úžasné sjezdovky a okouzlující výhledy

a Seiser Almu v Dolomitech můžete svou lyžařskou dovolenou spojit se všemi krásami přírody. Na 62 km širokých a sluncem zalitých sjezdovek tu lyžaři najdou vše, co si mohou přát: začátečníci si mohou vyzkoušet lyžování, zatímco ti zkušenější si užijí červené a černé sjezdovky.

Seiser Alm tvoří spolu s Val Gardenou lyžařskou oblast se 181 km sjezdovek a 79 lanovkami a vleky – díky tomu je Seiser Alm/Val Gardena největší lyžařskou oblastí v Dolomitech! Dobrodružné ski safari, jako je Seiser Alm Ronda, Seiser Alm/Val Gardena Ronda a Sella Ronda, vás zavedou na celodenní výlet skrz Dolomity.

Pro větší pohodlí při lyžování: lyže si nechte nasazené

Na Seiser Almu je pohodlí velmi důležité. Pocit klidu a komfortu zprostředkovává nejen rozlehlost zdejší náhorní plošiny, ale také pohodlí lanovek, které jsou výhradně sedačkové. Zatímco v některých střediscích je nutné před každou jízdou na gondole lyže sundat, což má za následek dlouhé čekací doby a davy lidí, na Seiser Almu si můžete lyže nechat nasazené. Lyžaři také ušetří drahocenný čas tím, že všechny sjezdovky, které křižovaly silnice, byly překlenuty novými pasážemi. To znamená, že spojení mezi sjezdovkami je plynulé, bez nepříjemných ztrát času, a lyžařský den tak lze plně využít.

Pro rodiny jedno z nejlepších lyžařských středisek v Alpách

Seiser Alm je ideální pro rodinnou lyžařskou dovolenou s dětmi, protože je jedním z lyžařských středisek v Alpách nejvíce přátelským k rodinám. Lehké až středně náročné sjezdovky, moderní lanovky s dětskou pojistkou a dvě lyžařské školy zaručují zimní radovánky nejen těm nejmenším lyžařům. Na dětském lyžařském kurzu se děti učí lyžovat zábavnou formou. Obě lyžařské školy nabízejí kromě kurzu pro všechny věkové kategorie také lyžařskou školku a hlídání dětí.

Na Seiser Almu na vás čekají různé zábavní parky pro děti, měřené slalomy, měření rychlosti a natočení vlastní jízdy na video, které poskytují nekonečnou zábavu a akci pro celou rodinu. Získejte své osobní akční lyžařské video jako speciální suvenýr, který si vezmete domů. Kamery vás sledují po celé závodní dráze – od začátku do konce. Dostanete svůj nejlepší čas a profesionální video z vašeho závodu – jedinečný závodní zážitek pro malé i velké. A v místním vyhlášeném snowparku si děti (ale i dospělí) mohou vyzkoušet své první lyžařské skoky.

Nejlepší snowpark

Snowpark Seiser Alm byl vyhodnocen jako nejlepší v Itálii, je to také největší snowpark v Jižním Tyrolsku a jeden z největších v Evropě. Skvělé výhledy přispívají k dokonalému freestyle pocitu. Snowpark nabízí na 70 překážek a s délkou 1,5 km je jedním z nejdelších v Evropě. Nechybí raily, kickery, boxy a další překážky, co jen si může freestylista přát, od jednoduché přes střední až po profesionální úroveň. Nejlepší italský snowpark nabízí také řadu atrakcí pro děti včetně Family Fun Line a Easy Line.

Kulinářské požitky v jihotyrolských rustikálních chatách

Bez ohledu na to, který zimní sport si vyberete, na Seiser Almu se všichni opět sejdete na horských rodinných chatách: Nacházejí se přímo u sjezdovek, a jsou proto snadno dostupné, ať už sedačkovou lanovkou, pěšky, na lyžích nebo snowboardu, na sáňkách nebo koňským povozem. Máte na výběr, zda se zastavíte v rustikální kolibě nebo v gurmánské salaši. Ať už si vyberete cokoli, můžete si být jisti útulnou atmosférou, vřelou pohostinností a kulinářskými specialitami. Chaty kolem Seiser Alm podávají tradiční jídla z Jižního Tyrolska s použitím regionálních produktů.

Zimní aktivity pro každého

Zimní dovolená na Seiser Almu v Jižním Tyrolsku je velmi pestrá. Tato oblast nabízí kromě sjezdovek také další zimní vyžití. Náhorní plošina je protkána 80 km dvou- nebo čtyřstopých běžkařských tratí, přes 60 km perfektně upravených zimních turistických tras, sáňkařskými dráhami a projet se tu můžete zachumlaní v dece na saních tažených koňmi.

Udržitelný region Seiser Alm

Oblast Dolomity Seiser Alm se zúčastnila „Programu udržitelného cestovního ruchu Jižní Tyrolsko“ a v říjnu získala nejvyšší certifikaci udržitelnosti v odvětví cestovního ruchu GSTC. Program je důležitým krokem k udržitelné budoucnosti cestovního ruchu. Někteří z našich poskytovatelů ubytování v oblasti Dolomit Seiser Alm také obdrželi značku udržitelného rozvoje Jižního Tyrolska. Tato ubytování následují cestu udržitelnosti tím, že myslí na budoucnost, pokud jde o spotřebu zdrojů nebo zamezení plýtvání.


www.seiseralm.it/zimni
Jaro na Seiser Almu

  • Slunečné lyžování a den zdarma v hotelu i na sjezdovce: Od 16. března do 1. dubna 2024 budou mít všichni milovníci slunce v rámci nabídky Dolomiti Springdays den dovolené zdarma. Při ubytování na 7 nocí zaplatí 6 nocí a skipas na 6 dní dostanou za cenu 5 dní. Speciální nabídku mají připravenu i půjčovny lyžařského vybavení a lyžařské školy.

    TIP: Pokud si svůj balíček Dolomiti Springdays zarezervujete do 31. ledna 2024, získáte 5% slevu na skipas. A pokud si skipas pořídíte online, dostanete slevu dalších 5 %.

  • Hudba na sněhu: Šest dní živé hudby v lyžařském středisku Seiser Alm a večer ve vesnicích na úpatí hory Sciliar, sladké melodie a dynamické rytmy, skupiny z celého alpského regionu: to je Swing on Snow 2024. Festival, který spojuje tradiční lidovou hudbu s jazzem, soulem, popem a klasickou hudbou, dotváří pohodovou atmosféru na horských chatách i na sjezdovkách.

    Letošní Swing on Snow se bude konat dvakrát během tří dnů 14.–16. března a 20.–22. března 2024.

  • Early Bird Skiing: Zde je důvod, proč na dovolené vstávat brzy: Pět dní v březnu a dubnu (vždy ve středu) jsou otevřeny střídavě tři lanovky již v 7:00. Ranní ptáčata mají příležitost projet se na manšestru po liduprázdných osluněných sjezdovkách a užít si ojedinělou ranní atmosféru ohromné náhorní plošiny. V 9:00 se pak v horské chatě podává jihotyrolská snídaně. Akci je nutno rezervovat den předem.