Pojištění zimních sportů

Cestovní pojištění na lyže většinou využijete také u dalších zimních aktivit, jako je například snowboarding nebo běžkování. Pojišťovny totiž tento pojistný produkt nabízí jako „pojištění zimních sportů“, kam tyto sporty také spadají. A co takový freeride nebo skialpinismus? K těm pojišťovny přistupují jako k rizikovým nebo extrémním sportům. Proto si předem zjistěte, zda jsou u vámi vybrané pojišťovny vůbec pojistitelné.

Pokud přemýšlíte nad tím, co je u cestovního pojištění na lyže nejdůležitější, jsou to léčebné výlohy se správně nastavenými limity. Právě z nich budou v případě pojistné události hrazeny náklady na:

  • ošetření v případě nemoci i úrazu,
  • hospitalizaci,
  • transport,
  • zásah horské služby i transport vrtulníkem,
  • repatriaci do ČR.

Připojištění na lyže

K cestovnímu pojištění je také dobré si sjednat užitečná připojištění na lyže. Jedná se například o pojištění odpovědnosti, ze kterého jsou hrazeny škody na majetku a zdraví třetích osob. Oceníte ho především ve chvílích, kdy například někoho nechtěně srazíte na sjezdovce. Právě v takových případech se náklady mohou vyšplhat i přes milion korun. A pokud se chystáte lyžovat například v Itálii, je tato pojistka dokonce povinná pro každého lyžaře, jinak se vystavujete riziku nemalé pokuty.

Mezi další připojištění pak patří pojištění ztráty či odcizení zavazadel a sportovního vybavení nebo pojištění storna cesty. A pokud se chystáte za lyžováním vyrazit autem, velmi užitečná by pro vás mohla být i autoasistence.

Pojištění na lyže v České republice

Chystáte se na lyžování v ČR? I v tomto případě je dobré si sjednat pojištění na lyže. Sice všichni máme známou modrou kartičku (EHIC – Evropský průkaz cestovního pojištění), ale ten se o nás postará „pouze“ v případě lékařského ošetření. Pojištění odpovědnosti, storna, sportovního vybavení nebo úrazu v něm nenajdete – krytí pro tato rizika vám jednoduše nabídne pouze komerční cestovní pojištění. Stát vás bude doslova pár korun na den, ale ve finále vám může pomoci zachránit nemalé finance z rodinného rozpočtu, tak proč zbytečně šetřit?

Sjednání cestovního pojištění na lyže – snadno, rychle, výhodně

Pro sjednání cestovního pojištění využijte online kalkulačku, do které zadáte základní údaje o cestě a pojištěných osobách a během pár minut uvidíte přehledně srovnané nabídky hned od několika pojišťoven. Ty si můžete upravit podle svých představ a potřeb a cestovní pojištění si také přes online kalkulačku sjednat. Všechny potřebné materiály, včetně asistenční kartičky, vám za chvíli přijdou do emailové schránky. Samotné pojištění vstoupí v platnost uhrazením pojistného, takže stačí zvolit například online platbu kartou a můžete vyrazit!