Brzo po vzniku společnosti, již ve 30. letech minulého století, vyrábí Colmar vedle pracovních oděvů i oblečení pro lyžování, které se v té době začíná rozšiřovat a popularizovat. Konají se první oficiální závody v Arlbergu, Kitzbühelu, Wengenu... Prvního rychlostního rekordu dosáhl v roce 1931 Leo Garperl, jel rychlostí 136,6 km/h. Colmar pro něj vyvinul „Thirring“ (nazývaný také netopýr), plášť, který se na zádech vzduchem „nafukuje“ a připomíná křídlo rogala.

Na olympiádě v Oslu v roce 1952 Colmar prezentuje něco do té doby nevídaného – přiléhavý oblek z nylonu na bocích – první lyžařský aerodynamický komplet – neuvěřitelný úspěch! Vyrábí se až do roku 1972.

Od té doby stál Colmar spolu s lyžaři, které oblékal, na mnoha stupních vítězů. Vzpomeňme jména jako Toni Sailer, Gustav Thöni, Alberto Tomba… Colmar je dlouholetým sponzorem Světového poháru v alpském lyžování, od roku 2011 kupříkladu nosí oblečení Colmar všichni členové Francouzské federace alpského lyžování. Colmar však vyrábí nejen lyžařské oblečení, velkou expanzi v minulých letech zažila jeho fashion kolekce Colmar Originals.

Historie značky Colmar představuje 100 let tradice, transformace, soudržnosti a četných úspěchů, které týmu dodávají energii pro další inovace. „Jsme hrdí nejen na to, že vytváříme značku Colmar, ale také na to, že ji v průběhu let udržujeme, přičemž vždy klademe lidské hodnoty a vývoj produktů do středu zájmu se současnými materiály a styly. Přišla k nám značná část čtvrté generace, která je pro ni nesmírně zapálená,“ říká Stefano Colombo, ředitel prodeje a marketingu, který je součástí právě zmíněné čtvrté generace rodinné firmy.

Distribuce ČR: Lom trading, s.r.o.
Distribuce SK: Sportcentrum Galfy, s.r.o.

www.colmar.com