Kromě vnitřního vyhřívání, které udělá radost nejedné zmrzlé holce a které rozebereme detailněji níže, má bunda Lena-W všechno, co lyžařská bunda potřebuje. Postranní bederní kapsy, jednu vnitřní kapsu na zip a vnitřní síťku s látkou na vyčištění brýlí. Na levém rukávu má skutečně nenápadnou kapsu na skipas a zip je velmi umně zabudovaný do designu, takže je téměř neviditelný.

Po stranách má bunda strečové díly, díky kterým značně zvýrazní dámskou postavu. A tím, že je bunda přiléhavá k tělu, lépe drží teplo. Na druhou stranu, pokud jste zvyklá nosit pod bundou několik vrstev, na to rovnou zapomeňte. Ostatně to ani nebude třeba díky vyhřívání.

Bunda je velmi komfortní na nošení, také disponuje kožíškem na kapuci, který je stejně jako kapuce odnímatelný. Mínusové body pro mě získávají nastavitelné rukávy. To, že se jejich velikost dá nastavit, je samozřejmě v pořádku, ale zip je ukončený velkým kroužkem, který se houpe, a to mne osobně hodně dráždilo. Hlavně jsem měla pocit, že se dříve nebo později tímto kroužkem někde zaseknu nebo ho utrhnu. Pokud jde o technické parametry, má Lena-W vodní sloupec 10 000 mm a rovněž tak prodyšnost 10 000 g/m² za 24 hodin, což je lyžařská klasika. Výhodou je i přijatelná cena, protože obdobné ceny mají i bundy s podobnými technickými vlastnostmi a tato má navíc integrované vyhřívání.

Umělé teplo

Vyhřívání je všito dovnitř bundy ve dvou panelech. První, větší, se nachází kolem lopatek na zádech a hezky hřeje zejména při cestě lanovkou nahoru. Druhý, menší panel je v oblasti beder a musím říct, že při nižším nastavení teploty jsem ho přes ostatní vrstvy téměř vůbec necítila.

Výhodou je, že na bundě vyhřívání sotva poznáte, takže pokud vysloveně někomu neřeknete, že máte vyhřívanou bundu, sotva to pozná. Jediný kabel je zabudovaný v levé postranní kapse, kde se napájí externí powerbankou. U levého loktu se nachází nenápadné černé tlačítko On/Off, které v modrém barevném provedení bundy hezky splyne s jejím designem. Člověk by intuitivně čekal, že zmáčknutím tlačítka se vyhřívání zapne, ale zapne se automaticky již v momentě, když se bunda připojí na externí nabíječku, tedy jejím zapnutím. Tlačítkem na rukávu pak pouze měníte režim požadované teploty. Každý režim má vlastní barvu – červenou, zelenou a modrou. Bez toho, abych předem zjišťovala, která barva patří k jakému režimu, jsem si vyzkoušela jen tak tipnout, zda ucítím teplotní rozdíly.

Červenou barvu jsem správně odhadla jako ten nejhřejivější režim. Podle tabulky od výrobce je vyhřívání nastaveno na teplotu od 50–55 °C. Na svahu jsem tento režim cítila nejvýrazněji, ale určitě bych nehádala tak vysokou teplotu. V každém případě, ve velkém mrazu je toto nastavení, které bych využívala nejvíce. V neustálém provozu by na jedno nabití externí baterie mělo vydržet krásné 3,5 hodiny, což na lyžovačku při teplotě –10 °C a méně určitě stačí.

Střední a nízké vyhřívání jsem od sebe už nedokázala odlišit – určitě však záleží na tom, jaké a kolik vrstev máte na sobě pod bundou. Pak jsem to zkoušela vizuálně, a řekla jsem si, že modrá připomíná led, tak to bude určitě ta nejslabší. A bylo to přesně opačně. Modrá signalizuje střední teplotu od 40–45 °C a zelená nízkou od 30 do 35 °C. Zpočátku může být barevné označení diody v ovladači trochu matoucí, ale určitě si na to během používání rychle každý zvykne. Při střední teplotě by vyhřívání mělo vydržet 5 hodin a při nejnižší teplotě dokonce 7,5 hodin.

Velkou výhodou je, že i s vyhříváním lze bundu prát. Koncový konektor v levé kapse má krytku, kterou jednoduše nasadíte a kapsu zipem zapnete. Dále se bunda pere dle návodu na praní technického oblečení. Dámskou lyžařskou bundu Lena-W si oblíbí zejména ženy, které chtějí při lyžování vypadat šik a zůstat dlouho v komfortu i za horších klimatických podmínek.

Výhody

  • nastavitelné 3 režimy vyhřívání
  • minimalistický design vyhřívání
  • komfortní nošení
  • přijatelná cena

Nevýhody

  • design zipů na rukávech