Projekt ČD Ski umožňuje lyžařům, kteří přijedou vlakem ČD do lyžařského střediska, po předložení platné jízdenky ČD slevu 20 % na denní skipas ve skiareálech v Česku a ve švýcarském skiresortu Davos Klosters, kde je čeká 250 km sjezdovek různých obtížností a délek, získají cestující ČD v rámci projektu ČD Ski slevu 20% na dvoudenní nebo třídenní skipas. Pro cestu do Švýcarska lyžaři mohou využít pohodlný noční lůžkový spoj z Prahy a Českých Budějovic směrem na Curych.

Vlakem do hor rychle a pohodlně

Do českých skireálů se lyžaři dostanou z krajských měst nebo regionálních center za hodinu, nejpozději do dvou hodin z krajských měst. Lyžařský areál Ski&Bike Špičák na šumavském Špičáku je největším skiareálem Plzeňského kraje a je jedním z nejlépe dostupných vlakem v České republice, kdy nástupiště vlaku jsou několik desítek metrů od pokladen. Skiareál SKI Bižu Tanvaldský Špičák je lyžařům dobře dostupný z Liberce nebo Jablonce nad Jizerou s přestupem ve Smržovce. Z Olomouce se milovníci lyžování mohou vydat pohodlně vlakem na Ostružnou a pro obyvatele Karlových Varů a okolí je oblíbený Pernink.

Šumavský skiareál Lipno nabízí slevu ČD Yetti ve výši 30 % na denní skipas pro ty, kteří přijedou na lyže vlakem z Českých Budějovic do Lipna nad Vltavou a od vlaku návazným skibusem skiareálu.

Součástí projektu ČD Ski je šest lyžařských areálů v nejvyšších pohořích České republiky:

  • Šumava – Skiareál Ski & Bike Špičák, vlakem na trase Plzeň – Klatovy – Špičák – Železná Ruda
  • Jizerské hory – Skiareál SKI Bižu Tanvaldský Špičák, vlakem na trase Liberec – Smržovka – Tanvaldský Špičák
  • Jeseníky – Skiareál JONAS PARK Ostružná, vlakem na trase Olomouc – Hanušovice – Ostružná – Jeseník
  • Krušné hory – Skiareál Vila Pernink, vlakem na trase Karlovy Vary – Nejdek – Pernink

Nabídka ČD Yetti

  • Šumava – Skiareál Lipno, vlakem na trase Tábor – České Budějovice – Lipno nad Vltavou

Na lyže přes noc do Alp

Přes noc se lze pohodlně dostat lůžkovým spojem Českých drah do švýcarského Davosu. Od lůžkového spoje Praha – Curych ze stanice Buchs SG je přípoj do lyžařského střediska Davosu Klosters, vlak zastaví v 8.52 h v Davos Dorf (horském městečku položeném v nadmořské výšce 1560 metrů), nedaleko lanovky na Parsenn. Lyžařské středisko nabízí českým lyžařům, kteří příjedou vlakem ČD, i zvýhodněnou nabídku ubytování na stránce www.davos.ch/zima. Z Prahy přímý lůžkový vůz odjíždí v 18:20 do švýcarské stanice Buchs SG (6:56), kde je přestup na přípoj do Landquartu a Davosu.

Tipy na vhodné jízdenky, doporučené spoje a bližší informace o partnerských skiareálech najdete na www.cd.cz/cdski