BACKLAND INFINIUM JACKET
Hodí se při stoupání na skialpech. Bunda je vyrobena z elastického materiálu, který se poddá pohybu v jakémkoliv směru, nestahuje a neomezuje. Na první dojem mě překvapilo, jak je bunda tenká, lehká a skladná. Při zachování plné funkčnosti navozuje pocit, že na sobě nic nemáte. Já ji využívám primárně při stoupání v chladném počasí, kdy pod ni oblékám jen termoprádlo. Díky Goretexu bunda dýchá, takže se v ní zbytečně nevařím a zároveň se neprochladím nebo mě neofoukne vítr. Dámská verze je navíc slušivě vypasovaná.
ATOMIC BACKLAND CARBON UL
To je za mě Ferrari mezi skialpovými botami. Se mnou už zvládly dvě nabité sezóny a nedám na ně dopustit. Boty, které nabízí maximální tuhost (flex 110) při zachování velmi nízké hmotnosti, pouhých 1,021g (vel. 26). Aby toho nebylo málo, tak mají karbonový komín s rozsahem pohybu 74°. Já mám verzi s BOA kolečkem (je i verze s přezkou), ale za mě žádná přezka neumožní tak rovnoměrné utažení jako právě Boa. Technologie Memory Fit umožní současné vytvarování skeletu i vnitřní botičky. A já si už druhým rokem užívám skialp bez puchýřů a otlaků, naopak se mi často nechce boty sundávat ani v autě.
BACKLAND INFINIUM PANT
Skialpové kalhoty přímo uzpůsobené pohybu v horách. Kalhoty jsou velmi pohodlné a zároveň plně funkční. Goretexová vrstva poskytuje prodyšnost, která se dá ještě podpořit otevřením větrání na stehnech. Střih s vyšším pasem zabraňuje odkrytí zad při předklonu nebo při sjezdu na lyžích. Předešlé skialpové kalhoty jsem vždy v dolní časti v oblasti kotníků poškodila či nařízla lyžemi, takže velmi oceňuji, že jsou v této oblasti zpevněny výztuhou. Super je také antibakteriální úprava, která zabraňuje zápachu a není třeba kalhoty tak často prát.
BCT MOUNTAINEERING CARBON SQS
Špičkové carbonové skialpové hole. Jsem velký fanoušek karbonu pro jeho pevnost a hmotnost pouhých 310 g. Hole jsou složeny ze tří dílů a propojeny lankem, při složení mají jen 40 cm. Složení i rozložení zabere jen pár sekund. Délku holí si můžete navolit v rozpětí 115–135 cm a zajistíte power lock přezkou. Bezpečnostní SQS poutka mě zachránila před vykloubením ramena, kdy se mi při sjezdu lesem zaháknul košík o kořen pod sněhem. Poutko se napnutím uvolnilo a zůstalo mi na ruce. Hole se nepoškodila a zůstala zaklíněná na místě.