Levné skipasy pořídíte na internetu

Pokud budete skipasy kupovat s předstihem online cestou, čekají vás přívětivější ceny než na pokladně ve skiareálu. Některá střediska umožňují online nákup přímo na svých stránkách nebo můžete vyzkoušet nákup přes Skipasomat.cz a Gopass.cz.

Slevy pro rodiny

Rodiny mají tu výhodu, že nejmladší děti lyžují zadarmo. V Česku je to do 6 let, v Rakousku a Itálii často až do 8 let. Starší děti a studenti se můžou těšit na slevu, takže cena skipasu je pro ně také výhodná. Výjimkou nejsou ani skipasy s rodinnou slevou, a to například ve středisku Dachstein West, Gerlitzen, Tiroler Zugspitz Arena, Warth Schröcken a v dalších.

Kde pořídíte skipasy zdarma?

Z důvodu končící sezony se v některých alpských střediscích setkáte s nabídkou skipasů zdarma i pro starší děti. Akce startují na začátku března a trvají do konce sezony, nebo do prvního dubnového týdne; týká se to dětí narozených v roce 2008 a později, přičemž skipas pro dítě zdarma dostanete k nákupu skipasu pro dospělého. Přesné podmínky vždy najdete na webových stránkách daného střediska.

Skipas zdarma – Rakousko

V Rakousku mohou vaše děti lyžovat zdarma např. v oblastech Schladming – Dachstein, Hochkönig, Gasteinertal, Kaprun – Zell am See či Dachstein West.

Skipas zdarma – Česko

Zajímavé akce na vás čekají také u nás. Ve Špindlerově Mlýně získáte skipas zdarma za pobyt v partnerských hotelech a obdobnou akci najdete také na Ještědu.

Nezapomeňte pojištění na hory

Než vyrazíte za sněhem, sjednejte si pojištění na lyže. I banální úraz vás může přijít na desítky až stovky tisíc korun a správné cestovní pojištění se o tyhle nečekané výdaje postará. Vyzkoušejte online kalkulačku Ušetřeno.cz, pomocí které si pojištění můžete jednoduše srovnat i přímo sjednat.

Pojištění na hory si snadno a online cestou sjednáte přes kalkulačku cestovního pojištění. Nezapomeňte, že v případě lyžování je třeba se připojistit pro rizikové nebo extrémní sporty. Určitě oceníte také užitečná připojištění. Třeba pojištění odpovědnosti, pojištění sportovní výbavy a pokud jedete na hory autem, hodit se bude i autoasistence.