Co by nemělo chybět v zimní výbavě?

Než se pustíme do pneumatik, je důležité zmínit, že bez správné výbavy byste neměli ujet ani metr. Zimní výbava zahrnuje nejen reflexní vestu, výstražný trojúhelník, lékárničku, ale také dostatečné množství nemrznoucí směsi do ostřikovačů a řetězy. A nezapomeňte ani na lopatu a tažné lano, protože nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit.

Důležité jsou zimní pneumatiky

Nyní k hlavnímu hrdinovi naší přípravy – pneumatikám. Správný výběr pneumatik je klíčový pro bezpečnou a pohodlnou jízdu na ledu, sněhu i sněhové břečce. A když mluvíme o zimních pneumatikách, Michelin je značka, která se díky svému důrazu na inovace, bezpečnost a výkon objevuje na špici žebříčku. Mezi nejprodávanější rozměry zimních pneumatik Michelin obvykle patří 205/55 R16, 225/45 R17 nebo 195/65 R15, ale nebojte se. Nabídka Michelinu je široká a vybere si u nich opravdu každý.

Pokud jde o nejoblíbenější dezény, Michelin má v zimním segmentu silné zástupce, které jsou známé svou schopností zvládnout i ty nejnáročnější zimní podmínky:

  • Pilot Alpin 5 - Perfektní pro SUV, nabízí vynikající trakci na sněhu a ledu, ale nezklame ani na mokrém povrchu.
  • Alpin 6 - Známý svou dlouhou životností a schopností udržet vysokou úroveň výkonu i při opotřebení.
  • CrossClimate 2 - Ačkoliv technicky nejde o čistě zimní pneu, jejich všestrannost a schopnost zvládnout měnící se podmínky z nich dělají oblíbenou volbu. Ocení je hlavně řidiči, kteří hledají pneumatiku pro celoroční použití s vynikajícími zimními vlastnostmi.

Proč Michelin?

Michelin neustále investuje do výzkumu a vývoje, takže jejich pneumatiky nejsou jen o trakci na sněhu a ledu. Nabízejí také vynikající brzdné výkony na mokrém i suchém povrchu, což je v zimních měsících, kdy počasí může být velmi proměnlivé, zásadní. Díky svému technologickému pokroku, jako jsou speciální směsi běhounu a inovativní dezény, Michelin zajišťuje, že vaše jízda bude nejen bezpečná, ale i pohodlná. Pneumatiky Michelin jsou navíc známé svou vysokou odolností a efektivitou, takže při správné údržbě a používání mohou vydržet mnoho sezón.

Na co ještě myslet před cestou?

Když už máte správné pneumatiky, je čas se podívat na posledních pár tipů, které byste před cestou do hor měli znát:

  • Zkontrolujte baterii a chladicí systém. Zimní podmínky mohou být pro vaše auto náročné, proto se ujistěte, že vaše baterie má dostatek šťávy a chladící systém je naplněn antifreezem.
  • Zkontrolujte, že všechna světla fungují a vyhřívání je v plné formě, abyste měli jasný výhled a byli v teple.
  • Zkontrolujte tlak v pneumatikách. Správný tlak je klíčový pro optimální výkon pneumatik. Nezapomeňte, že se tlak může měnit v závislosti na teplotě.

Tip na závěr

Výlet do hor v zimě může být nezapomenutelným zážitkem, pokud jste na něj správně připraveni. Klíčem k bezpečné a pohodlné jízdě je správný výběr zimních pneumatik a Michelin je značka, které můžete v tomto ohledu důvěřovat. Pneumatiky Michelin navíc pořídíte u každého většího kamenného i online prodejce a u dobrého pneuservisu. Neváhejte navštívit i populární e-shop Pneuboss.cz, kde kromě pneumatik Michelin naleznete také další značky.