Do dějiště SP se dostala díky krásnému výsledku v pondělním Evropském poháru – taktéž ve švýcarském Saas-Fee. Přesto však nebylo do poslední chvíle jisté, zda jí organizátoři start povolí. „Pro SP je potřeba minimálně 10 FIS bodů z účasti na nejméně dvou FIS závodech. Tím, že Šárka absolvovala svůj první FIS závod a začínala s nulovým počtem bodů, čekalo se, jak zajede. Zástupce FIS ve Švýcarsku slíbil SLČR, že když získá v EP minimálně 17 FIS bodů, bude ji organizátorem schválen start na SP. Nakonec to dobře dopadlo. Šárka požadovaný počet mnohonásobně překročila, neboť z 34. závodnic skončila na skvělém 19. místě s 60 FIS body,“ popsala Michaela Kopuletá z Úseku snowboardingu SLČR.

Společně se Šárkou české barvy na SP hájil Martin Černík. Šárka Pančochová zůstávala na místě dokonale aklimatizovaná na zimní počasí, neboť ve Švýcarsku trénuje už zhruba měsíc.

Závody se konají ve středisku ležícím 3.300 metrů nad mořem a své nejlepší triky zde předváděla více než stovka snowboarderů z 19ti států světa. Kvalifikace proběhla ve čtvrtek 1. listopadu, kdy muži odstartovali v 9.55 hodin, ženy přišly na řadu odpoledne ve 13.25 hodin. Semifinále a finále se jede dnes, v pátek 2. listopadu od 11.00 a 13.45 hodin. Našim riderům přeje mnoho úspěchů generální partner Úseku snowboardingu SLČR – společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s.

Nový obrázek