Jasná léto 2024 from SNOW.cz on Vimeo.


Turistika, cyklistika, termální vodní parky, jeskyně, relax i adrenalin. To vše a nejen to zažijete v regionu Liptov, který patří mezi nejkrásnější regiony na Slovensku. Specifikem Liptova je spojení hor a vody. Právě toto spojení vytváří ideální podmínky pro nezapomenutelné zážitky. A léto by mělo být v prvé řadě o dovolené a zážitcích. Liptov v létě vytváří nabídku s takovými benefity, že si na své přijdou prakticky všechny věkové kategorie bez ohledu na počasí. A o tom to je. Aby se klient, který se rozhodne pro dovolenou v horách nebo vodním parku, ani chvíli nenudil a prožil dovolenou, kterou si rád v buducnosti zopakuje. Například už v zimě.

Až na střechu Nízkých Tater (jasna.sk)

Zchladit se do hor. Výborný nápad pro všechny milovníky turistiky, kteří vědí, že právě hory jsou skvělým únikem před rozpálenými ulicemi měst. Na Chopok 2 024 m n. m. je možné vyvézt se pohodlne moderními lanovkami ze severní i jižní strany. Z Demänovské doliny i vrcholu Chopka lze podnikat zajímavé túry – od lehkých procházek až po náročné trasy. Během prázdninových měsíců je v polovině cesty na Chopok také salaš s ovcemi, což je výborný program zejména pro děti. Návštěvníci se seznámí s tradičním chovem ovcí – Valašek, projdou se naučnou stezkou, děti se zabaví při netradiční kuličkové hře. Na Chopku ve stylové Rotundě čeká na hosty kromě příjemného zchlazení i skvělé jídlo a nekonečné výhledy na všechny světové strany. Z Chopku se můžete vydat na příjemné hřebenové túry s nádhernými výhledy i na panorama Vysokých Tater.

Turistiku zde doplňují skvělé cykloturistické trasy, které během léta využívají zejména horští cyklisté a cyklisté na e-bicích. Značené cykloturistické trasy v regionu o délce více než 850 km jsou pravidelně kontrolovány a nabízejí vyžití pro rodiny s dětmi i adrenalínově naladěné cyklisty.

Mezi hlavní atrakce kromě bohatých možností turistiky v Jasné budou během léta patřit:

  • Dobrodružství ovečky Valašky – jedinečná hra pro děti, která spojuje zábavu a vzdělávání v nádherném prostředí Nízkých Tater na nejvýše položené salaši na Slovensku – Salaši Priehyba.
  • FUN ZONE a tubing na Bielé púti, (od 1. 7.),
  • horské káry z Kosodreviny na Krupovou, (od 1. 7.),
  • SKY PICNIC – netradiční piknik na obloze ve speciálně upravené kabině lanovky,
  • Muzeum lanovky Von Roll,
  • pohádkový festival Za 7 horami (6.7.), rodinný event Zbojníci na Salaši Priehyba (13. 7.), Pohádkový les (18. 8.)

Adrenalin na toboganech, který zchladí i v největším horku (tatralandia.sk)

Voda – sladká, slaná, termální. Návštěvníci největších vodních parků na Liptově si mohou vybrat, který ze tří druhů vody bude pro ně tím největším osvěžením. V Tatralandii je zároveň k dispozici neuvěřitelných 28 toboganů a skluzavek včetně věže s MEGA tobogany Delphin a 4family, jaké najde veřejnost například i v Dubaji či na Tenerife. Spustit se na obřích raftech z výšky téměř 7poschoďového paneláku chce odvahu. Děti určitě potěší prolézací nafukovací dráha Funny Runny v celoročním bazénu s čirou vodou Ocean Pool. Příjemným zpestřením pro návštěvníky Tatralandie je rodinný park ZOO kontakt, ve kterém kromě zvířat můžete obdivovat i miniatury světových staveb. Milovníci adrenalinu si přijdou na své v jediném větrném tunelu Hurricane Factory.

Mořské vlny v Bešeňové (besenova.com)

V Bešeňové čeká na návštěvníky kromě oázy relaxace a wellness i 15 toboganů. Specialitou jsou mořské vlny – ve Stanu zábavy v obřím bazénu jde o jedinečný zážitek s atmosférou mořského letoviska. Návštěvníci se mohou osvěžit i v čiré Divoké řece, skoky do vody z nafukovací Bubliny, či při chytání bronzu vleže na raftu v 220 metrů dlouhé raftovací dráze. Kopec zážitků slibuje i 30 metrů vysoká toboganová věž ve Vodním parku Bešeňová s celkovou délkou toboganů více než 1 km, včetně nejdelšího toboganu na Slovensku. Novinkou sezóny bude každý večer saunový ceremoniál zaměřený na slovenskou hudbu, zvyky, tradice a vůně. Připravujeme také novinky v podobě nových exteriérových kontejnerových saun s krásným panoramatickým výhledem do naší zahrady.

Léto na Liptove = léto s Gopassem

Členové Gopass programu si užívají léto na maximum za nejlepší ceny! Při ubytování v některém z hotelů z Gopass nabídky ve vodních parcích nebo v Jasné, získá návštěvník nejen slevu na ubytování, ale i lístek do vodního parku podle vlastního výběru a obousměrný lístek na lanovku do Jasné. Kolik nocí v ubytování stráví, tolik lístků získá. Tento produkt byl hitem návštěvníků v zimě a má všechny předpoklady potvrdit svou oblíbenost i v letních měsících. Více na www.gopass.travel.
Aktivita je realizována s finanční podporou Ministerstva cestovního ruchu a sportu Slovenské republiky.