Pokud si přivstanete a budete u dolní stanice kabinové lanovky ještě před devátou ranní, nemusíte se bát o místo k parkování. Němečtí lyžaři přijíždějí spíše později. Za parkovné v bezprostřední blízkosti nástupní stanice kabinové lanovky zaplatíte až do půlky prosince 2,5 euro za celý den, v sezóně pak dvojnásobek.
Horní partie jižní strany hory Fichtelberg jsou mírnější, a tak se zde rozbíhají od výstupní stanice kabinkové lanovky tři modré sjezdové tratě, které v západní části areálu přecházejí do červených. Na východním úpatí hory si drží svůj mírný sklon a i méně zkušení lyžaři se svezou na 1 700 m dlouhé sjezdovce bez větších problémů až do samého údolí, odkud vede zpět nahoru kotva. Pod samotnou stařičkou kabinkovou lanovkou, která uveze „až“ 40 osob a je spíše místní raritou než plnohodnotným  přepravním zařízením se ze samého vrcholku hory spouští černá, velice úzká sjezdovka, určená spíše zkušenějším lyžařům. Nahoru současně s kabinou vede i moderní 4sedačka.
Fichtelberg
V západní části areálu rozprostírajícím se na úpatí hory Malý Fichtelberg najdeme již zmiňované skokanské můstky, menší snowpark obsahující perfektní U-rampu, 850 metrů dlouhou modrou sjezdovku s kotvou, která je navíc osvětlená a denně veřejně přístupná na večerní lyžování od 17 do 21 hod. Paletu pestrosti areálu doplňuje na můj vkus až moc dlouhá kotva s červeno-modrou sjezdovkou, která má délku kolem 1 800m a kratší, stařičká 1sedačková lanovka s červeným 750 m dlouhým sjezdem. Pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře je zde připraven kratičký (v noci osvětlený) vlek na cvičné louce a také spousta doplňkových služeb. Najdeme zde snowtubing, bobovou dráhu a půjčovnu sáněk, se kterými se můžete nechat vyvézt kabinkovou lanovkou až na samý vrchol a pak si vychutnat sjezd zpět do údolí. Samozřejmostí je široká síť restaurací, míst k odpočinku a především až nezvykle milé přijetí českých lyžařů obsluhou vleků a restaurací.

Z důvodu menší známosti tohoto lyžařského střediska se zde obvykle nesetkáte s dlouhým vystáváním ve frontách u vleků nebo malou kapacitou restaurací.

Lyžování na téměř 16 km sjezdovek stojí až do 20.12.2008 příjemných 18 euro a ani s nástupem Vánočních svátků a hlavní sezóny se cena nijak rapidně nezvedá, pouze o 5 euro na konečných 23 euro. Za vynaložené peníze se dočkáte perfektně upravených sjezdových tratí, které už na přelomu listopadu a prosince 2008 dokázaly uspokojit i náročnějšího lyžaře.

Fichtelberg
Fichtelberg
Fichtelberg
Fichtelberg