Zvlášť milke překvapily na kopci holky, během jízdy osmnáctileté francouzky Samanthy Bernos jsem dokonce váhal, jestli startéři omylem nepustili kluky! Vybrala si lajnu, na které si vylámalo zuby (naštěstí jen obrazně) pár stejně starých kluků a s přehledem ji zvládla plynule a čistě zajet. Po prvním dni má 33,6 bodů, což znamená náskok 8(!) bodů na druhou v pořadí, Arianu Tricomi z Itálie, která za svou velmi technickou lajnu zaslouží minimálně stejné uznání jako Samatha, jezdí totiž na telemarku.

Nový obrázek
Samantha Bernos, foto Rami Lappalainen/The North Face Ski Challenge
Zajímavá byla kategorie Kids (12-13 let). Nejlíp zajel Rafael Muniesa a hned za ním skončil teprve devítiletý Pavol Kuric ze Slovenska! Pajo zajel dvě čisté jízdy, tu první zakončil straight line žlebu do otevřené cílové pláně, za což sklidil uznání od rozhodčích a přihlížející, méně nadšení už byli rodiče:-) Na to, že je ve volném terénu začátečník, zajel skvěle a mohou mu závidět mnohem starší jezdci.

Nový obrázek
foto Rami Lappalainen/The North Face Ski Challenge
Dnes byl na programu „mountain safety day“. Jezdci si vyzkoušeli práci s lavinovým pípákem, Recco vyhledávačem a dozvěděli se pár dalších informací o bezpečnosti v horách.

Nový obrázek
foto Rami Lappalainen/The North Face Ski Challenge
Venku je mlha jako ta pověstná před rybníkem Brčálníkem, ale předpověď na zítřek slibuje slunečný den. Všichni a jezdci zvlášť doufají, že předpověď vyjde, protože na ně čeká opravdu nádherný park, který rozhodně nenapovídá nic o tom, že se zde konají „dětské“ závody. 20metrové skoky, ani corner s 30 m dlouhou horní plošinou v lyžařských školkách opravdu nenajdete! Dá se čekat, že tady bude rozdíl proti dospěláckým výkonům ještě o mnoho menší, než ve freeridu.
Nový obrázek
Devítiletý Pajo Kuric (č. 1), slovenský kanaďan Thomas Simancik (červená bunda) a Rišo Jurečka (č. 47) z kategorie kids na startu freeridu, foto Rami Lappalainen/The North Face Ski Challenge
Nový obrázek
Nový obrázek
Nový obrázek
Pajo (fotka vlevo), Ariana Tricomi (fotka
uprostřed), foto Rami Lappalainen / The
North Face Ski Challenge