Tento film natáčeli profesionální instruktoři snowboardingu - držitelé licence Asociace českého snowboardingu ve spolupráci s filmovou společností Fresh Films s.r.o. Film vás sám o sobě pravděpodobně jezdit nenaučí, ale poskytne řadu informací, abyste dokázali jízdu zlepšit. Je nutné počítat s tím, že je poměrně složité „přeučovat“ styl jízdy, který již máte zažitý a živý učitel vám na rozdíl od filmu přímo na svahu poskytne zpětnou vazbu a okamžitě opraví případné nedostatky. Učení je pak mnohem rychlejší a efektivnější. Proto není snímek určený jen pro úplné začátečníky, ale dobře poslouží zejména lidem, kteří už jezdí a základní prvky mají zažité. Film jim pomůže osvěžit paměť nebo svůj um posunout o krok dál. V tomto případě až k řezanému oblouku. Snímek splňuje náležitosti pedagogické pomůcky, a proto je ideálním výukovým materiálem na školní lyžařské kurzy.

Zaciname na SNB 20061205

Film je rozdělen do pěti základních kapitol:

  • Historie snowboardingu
  • Seznámení se snowboardem
  • Technika jízdy
  • Konstrukce snowboardu
  • Snowboardové vybavení

Kromě nich na DVD nebo VHS najdete bonus v podobě klasického snowboardového videa od výrobce snowboardového vybavení Ride. Tato část dobře poslouží jako motivační prvek všem zájemcům o snowboarding.

Film si můžete objednat na e-shopu SNOW.CZ a také na internetových stránkách zacinamenasnow­boardu.cz   za 399,- Kč.

Dalším projektem, který s filmem souvisí nejen ideově, je nový web instruktori.eu .  Ten by se  postupně měl stát  jakousi burzou snowboardových i lyžařských instruktorů.