Evropa


V půli června zahájilo francouzskou letní lyžařskou sezónu Les 2 Alpes a týden po něm Tignes, které bylo slavnostně otevřeno sjezdem v plavkách.
Vleky ve střediscích budou otevřeny každý den od 7.15 do 13.00 hodin až do 30. srpna a denní permanentka stojí 31 EUR pro dospělé a 25 EUR pro děti.

Nový obrázek
Zahájení letní sezóny v Tignes

Rakousko nabízí v Evropě nejširší možnosti ledovcového lyžování - aktuálně ve čtyřech střediscích.

Ledovec Mölltal má otevřeno 9 kilometrů sjezdovek a hlásí 330 cm starého a 10 cm nového sněhu z minulého týdne. Otevírací doba je stejná jako v zimě od 8.00 do 16.00.

Ledovec Kitzsteinhorn nad Kaprunem má 365 cm starého a 18 cm nového sněhu a od pátku 26. června na něm jezdí 7 vleků.

Největší letní lyžování nabízí s 23 km otevřených sjezdovek ledovec Hintertux (225 cm starého sněhu).

Čtvrtý rakouský ledovec v provozu - Dachstein - má nejmenší areál, který je určen především freeskierům (150 cm starého a 5 cm nového sněhu je k
dispozici na 2 km sjezdovek).

Další evropské země nabízející ledovce s letním lyžováním jsou Norsko, Itálie a Švýcarsko s největším letním lyžařským areálem v Zermattu.

Amerika

Na druhé straně Atlantiku jsou otevřená ledovcová střediska ve Whistleru v Kanadě a v Timberline v Oregonu ve Spojených Státech.

V Jižní Americe je díky zimní sezóně situace samozřejmě lepší. Argentinské Las Lenas hlásí v dolních partiích 120 cm sněhu a na vrcholcích hor 260 cm. Portillo v Chile má otevřených 65 % sjezdovek a hlásí 140 cm sněhu a Valle Nevada dostala za poslední týden příděl rovných 100 cm.

Austrálie

V Austrálii doufají v další sněžení. Ve střediscích Perisher Blue již zahájili, a to provozem 16 vleků. Mt. Buller má otevřených
9 vleků a hlásí 33 cm přírodního a 47 cm umělého sněhu.

Asie

V Himálajích se v tuto dobu snaží Fredrik Ericcson sjet druhou nejvyšší horu světa K2.