Kromě úvodu, který krátce představuje skialpinismus, freeride a chůzi na sněžnicích následují kapitoly věnované vybavení, lavinovému nebezpečí, plánování túry, chování na samotné túře a nehodám.

Vybavení je předsatveno ve dvou částech. Základní vybavení podává informace o lyžích, stoupacích pásech, botech, holích, batozích a všem ostatním, co během phybu v terénu běžně používáte. Druhá část se zabývá vybavením nouzovým, tedy vše, co souvisí s lavinovou problematikou , nehodami a záchranou.

Lavinovému nebezpečí je věnována samostatná kapitola. Jsou v ní základní informace, které vás určitě zaujmou a vzbudí zájem o další vzdělávání v této problematice. Bez diskuze jde o oblast, která si zaslouží, abyste do ní investovali čas a koneckonců i peníze.

V kapitolách o plánování túry a chování v terénu se dozvíte jak se na túru připravit, jak ji naplánovat z hlediska času, orientace, jak volit trasu, zásady bezpečného výstupu a sestupu a další důležité informace.

Z části o nehodách bych vyzdvihl kapitolku Management záchrany. Osvojení si těchto principů Vám v případě nouze umožní provést záchranu co nejefektivněji bez zmatků a zdržování. Rychlost je totiž důležitým (v případě lavinové nehody si troufám říct nejdůležitějším) faktorem úspěšné záchrany.

K brožuře patří ještě 2 užitečné pomůcky.
Seznam vybavení na zimní túry je pomůcka, která vám pomůže nezapomenout nic důležitého (taky ji budu muset začít používat).
Formulář pro plánování zimní túry poslouží ke kvalitní přípravě akce a snad přispěje ke klidnějšímu průběhu túry.

Daleko lepší než číst jakékoliv povídání je mrknout na brožuru vlastníma očima, proto si tady můžete stáhnout náhledové PDF brožury a oba formuláře, pro originál si skočte do prodejen HUDY.