Najdete tu sjezdy nejrůznějších stupňů obtížnosti, které mají vždy jednu společnou vlastnost – strhující výhled na okolní třítisícovky.

Pokud máte rádi adrenalin, určitě se vydejte na dobrodružný sjezd po pašerácké stezce nazývaný „Schmugglerab­fahrt“ – čeká na vás náročná osmikilometrová sjezdovka, který vás dovede z vrcholu ledovce až do údolí.

Snowboardisté se mohou těšit na rozmanitý terén, jeden z největších funparků v Evropě a halfpipe.

Pro alternativní zimní sporty je k dispozici 20 kilometrů upravených tras pro běžkaře, více než tříkilometrová sáňkařská dráha a přírodní kluziště.

Na své si tu přijdou také ti, kdo mají rádi turistiku na sněžnicích - v žádném jiném jihotyrolském údolí totiž nemůžete bez extrémního vybavení vystoupat v zimním období na tolik třítisícových vrcholů jako tady. Jedinečným zážitkem je třeba výstup na nejvyšší horu oblasti Weisskugel/Palla Bianca (3738m).

Pokud se zajímáte o hudbu, určitě si naplánujte svou zimní dovolenou na únor. Právě v únoru se tu totiž každoročně koná festival Ice Music – v ledovém dómu ve tvaru iglú se můžete zaposlouchat do mystických melodií hudebních nástrojů z ledu.

Údolí Schnalstal získalo světový věhlas díky nálezu mumie muže z ledu – světoznámého Ötziho, který zemřel v místních horách zhruba před 5300 lety. Pokud se o něm a životě lidí jeho doby chcete dozvědět víc, nenechte si ujít návštěvu interaktivního muzea Archeoparc ve vesničce Unser Frau/Madonna in Senales.

Základní informace:

Nadmořská výška: 2011 – 3260 m
Sezóna: polovina října – začátek května
Celková délka sjezdovek: 35 km
Délka uměle zasněžovaných sjezdovek: 18 km
Černé sjezdovky: 23%
Červené sjezdovky: 43%
Modré sjezdovky: 34%
Celkem běžeckých tratí: 17 km
Upravené zimní turistické trasy: 10 km
1 den skipas, dospělý, hlavní sezóna: 36 €
6 dní skipas, dospělý, hlavní sezóna: 190 €

Zajímavé akce:

  • Závod Ötzi Alpin Marathon – 17. – 18. 04. 2010
  • Závod Ötzi Trophy – 25. 04. 2010www.schnalstal.it

Výhodné balíčky na Schnalstalu


Dovolenou v tomto regionu nabízí také CK Fischer. Seznam zájezdů najdete na www.fischer.cz.