FREESKI bude vycházet třikrát za sezónu (zatím) a jeho hlavním úkolem bude mapovat českou newschool a freeridovou scénu, zapomínat však nebude ani na dění ve světě. Další číslo vyjde 27. listopadu a první sezónu uzavře 5. února 2009 třetí vydání.

V prvním čísle najdete:

Homemade cover – český jezdec (Martin Horák) a český fotograf (Lukin Mikula) na obálce českého (...o-slovenského) časopisu. Jen za tím parkem museli pánové cestovat až do Švýcarského Saas-Fee... (s. 1)

Nový obrázek

Newschoolový návod ke středisku Diedamskopf s Martinem Horákem, Honzou Balcarem a Tomem Kotrbou v hlavních rolích (s. 20).

Nový obrázek

V reportáži z Nového Zélandu se dozvíte, jak vypadá vysněné léto partičky českých newschoolerů (s. 26)

Nový obrázek

Reportáž z The North Face Ski Challenge, kterou v kategorii „Girls“ vyhrála slovenská budoucí freestylová star Zuzka Stromková (s. 30).

Nový obrázek

2008-1984 Do stroje času jsme posadili Jirku Lauseckera, vraťte se s ním až ke kořenům českého freeskiingu (s. 52).

Nový obrázek

Víte čím se freeskieři baví nebo čím si přivydělávají když nejezdí? Ti o kterých se dočtete v seriálu Art of Skiing se vlastní kreativitu snaží uplatnit nejen na plátně zasněžených svahů (s. 84).

Nový obrázek

Jaké jsou letošní freeridové lyže nebo čím vaše zážitky obohatí opačné prohnutí a krojení? To se dozvíte ve FREESKI testu (s. 70).

Nový obrázek

Více informací najdete na <a>www.freeski.cz