Seiser Alm je ideální pro rodiny s dětmi – lyžařský průvodce ADAC SkiGuide ji vyznamenal jako jednu z nejlepších lokalit pro zimní sporty v kategorii rodiny. Na ploše více než 56 kilometrů čtverečních tu najdete dvě kvalifikované lyžařské školy, lyžařskou školku, hlídaní dětí, fun parky a 18 kilometrů začátečnických sjezdovek.

Na své si tady přijdou i milovníci snowboardingu – snowpark King Laurin patří mezi nejzajímavější snowboardingové areály v Evropě.

Pokud dáváte přednost náročnějším sjezdům, určitě vyzkoušejte sousední středisko Gröden/Val Gardena. Střediska dohromady nabízejí celkem 175 kilometrů sjezdovek, z obou se navíc můžete napojit na největší lyžařskou síť světa Dolomity Superski.

Kdo raději na lyžích běhá, přivítá 60 kilometrů dvojitých výtečně upravených stop se samostatnými sjezdovkami pro bruslaře. Na místních vyhlášených svazích trénují dokonce národní týmy mnoha zemí – od Spojených států přes Německo až po Japonsko.

Když vám vyhládne, dostanete příležitost objevit další z příjemných bonusů této oblasti – o doplnění vašich sil se tu postará více než 300 salaší a horských chat. Ochutnat v nich můžete typicky jihotyrolské i mezinárodní lahůdky.

Pokud máte rádi romantiku, vypravte se do malebných horských vesniček Seis/Siusi a Völs/Fiè. V posledně jmenované byla navíc vynalezena tradiční jihotyrolská wellness procedura – senná koupel, která byla speciálně vyvinuta k léčbě namožených svalů. Její blahodárné účinky si samozřejmě můžete vyzkoušet přímo na místě.

Základní informace:

Nadmořská výška: 1800 – 2300 m
Sezóna: 4. 12. 2009 – 11. 04. 2010
Celková délka sjezdovek: 60 km
Délka uměle zasněžovaných sjezdovek: 60 km
Černé sjezdovky: 5%
Červené sjezdovky: 65%
Modré sjezdovky: 30%
Celkem běžeckých tratí: 60 km
Upravené zimní turistické trasy: 30 km
1 den skipas, dospělý, hlavní sezóna: 42 €
6 dní skipas, dospělý, hlavní sezóna: 210 €

Zajímavé akce:

Zimní golfový turnaj – 17. 01.2010
Hudební festival „Swing for snow“ – 24.01. – 31.01. 2010
Noční běžkařský závod „Moonlight Classic“

www.seiseralm.it

Výhodné balíčky na Seiser Almu


Dovolenou v tomto regionu nabízí také CK Fischer. Seznam zájezdů najdete na www.fischer.cz.