Mimořádně kvalitní a bezpečný povrch ocení jistě zejména rodiny s dětmi. Mottem oblasti je už dva roky heslo „Bezpečnější lyžování“ – s každým zakoupeným skipasem získáte i brožurku s tipy na efektivnější lyžování, vyváženou stravu i výběr optimálního vybavení. Na vaše ratolesti tu navíc čeká pestrá nabídka speciálních programů v dětských areálech a parcích, využít můžete také služeb hned pěti lyžařských škol.
Příznivci snowboardingu a freestyle si přijdou na své v nově otevřeném snowparku s raily, boxy a kickery na ploše 58 000 m².
Pro všechny příznivce biatlonu je pojmem údolí Antholzertal/Valle Anterselva a také Gsieser Tal/Valle di Casies, vysoko položená běžecká trať na horské sedlo Würzjoch/Passo delle Erbe.
Zajímavá je také běžkařská trať vedoucí do údolí Rautal.
Oblast nabízí i celou řadu nelyžařských aktivit: vyzkoušet můžete třeba turistiku na sněžnicích s průvodcem, túry s pochodněmi, vyjížďku na saních tažených koních, kluziště, lední hokej či některou ze sáňkařských drah.
Pokud máte rádi nakupování, určitě se vypravte do středověkého městečka Bruneck/Brunico, kde na vás čekají nejen svérázné obchůdky, ale také jedinečná alpská atmosféra.
A ještě perlička na závěr – v této zimní sezóně bude zahájen provoz modernizované desetisedačkové kabinkové lanovky Marchner, kde si během cesty vzhůru budete moci užívat vyhřívaných kožených sedadel.

Základní informace

Nadmořská výška: 900 – 2275 m
Sezóna: 28. 11. 2009 – 18. 4. 2010
Celková délka sjezdovek: 105 km
Délka uměle zasněžovaných sjezdovek: 105 km
Černé sjezdovky: 25%
Červené sjezdovky: 26%
Modré sjezdovky: 49%
Celkem běžeckých tratí: 192 km
Upravené zimní turistické trasy: 200 km
1 den skipas, dospělý, hlavní sezóna: 41 €
6 dní skipas, dospělý, hlavní sezóna: 209 €

Zajímavé akce:

Knedlíkový maratón v údolí Gsiesertal – 17. 01. 2010 Festival sněhových soch v St.Vigil/S.Vigilio – 18.01. – 20. 01. 2010 Noční běžkařský závod ve Welsberg/Monguelfo – 19. 02. 2010

www.kronplatz.com

Výhodné balíčky na Kronplatzu


Dovolenou v tomto regionu nabízí také CK Fischer. Seznam zájezdů najdete na www.fischer.cz.