Celkový vítěz AJ Kempainen se usadil ve finském národním freestylovém týmu, skončil druhý v závodě světového poháru a následně byl pozván na Jon Olsson Invitational do Are. Letos si projede The Ski Tour v USA a vypadá to, že si zajede i X-Games!

The North Face Ski challenge se letos dočká nové podoby s přívlastkem „Tour“, což znamená, že se pojede seriál kvalifikačních závodů a na konci sezóny finále ve Val Thorens.

Nový obrázek
Foto Luboš Sušila/SNOW.CZ

Co je tedy pro letošek nového?

  • Kvalifikační závody ve Finsku, Švédsku, Německu, Holandsku, Velké Británii, Rakousku, Švýcarsku, Itálii a Francii.
  • Finále je přesunuto na konec sezóny (12.-13. dubna), což mimo jiné umožní uspořádat opravdový freeridový závod.
  • Samostatná kategorie pro holky
  • Vítěz v nejstarší kategorii získá sponzorskou smlouvu s The North Face, Dynastar, Lange. V ostatních kategoriích se budou rozdělovat věcné ceny.

Na jednotlivých podnicích se neplatí startovné, účastníci si hradí pouze náklady na pobyt, pojištění a mají nárok na slevněné permanentky. Finalisté si musí hradit jen malý poplatek za ubytování, v průběhu závodu dostanou skipas, snídani a oběd. Ve finále je 60 míst, kvalifikační závody mají kapacitu 40 účastníků.

Nový obrázek
Nový obrázek

Foto Luboš Sušila/SNOW.CZ

Partnery celé tour jsou stejně jako vloni kromě už zmíněných The North Face: Dynastar- Lange také Recco, POC a Val Thorens.

“Na úvodní ročník The North Face Ski Challenge jsme měli výborné ohlasy a proto jsme se rozhodli rozšířit tuto akci tak, abychom mladým lyžařům i lyžařkám z celé Evropy dali šanci předvést své schopnosti.” Vysvětluje Patrik Frisk – viceprezident a generální ředitel The North Face pro Evropu, Střední východ a Afriku. "V poslední dekádě se freeriding a freestylové lyžování vyvinulo tak silně, že začíná mezi mladými lyžaři zastiňovat tradiční alpské disciplíny. Ne vždy se zaběhlým organizačním strukturám daří držet krok s vývojem lyžování a nadějní lyžaři tím ztrácí šanci prosadit se. Proto podporujeme Ski Challenge – abychom mladým nadějím dali možnost ukázat co umí a tak se ve své disciplíně dostat až na vrchol."

O průběhu The North Face Ski Challenge Tour budeme samozřejmě pravidelně informovat a věříme, že stejně jako v loňské sezóně přineseme rozsáhlou reportáž.

Termíny závodů The North Face Ski Challenge Tour :

Termín
Místo
Země
16.-17.11.2007
Snow World   Holandsko
30.11.-1.12.2007
 Manchester  Anglie
12.1.2008
 Zermatt  Švýcarsko
19.1.2008
 St. Anton
 Rakousko
26.1.2008
 Garmisch  Německo
16.2.2008
 Livigno  Itálie
23.2.2008
 Are  Švédsko
1.3.2008
 Ruka  Finsko
 5.3.2008  Chamonix  Francie
 12.-13.4.2008 Val Thorens
 Francie

Fotogalerie z The North Face Ski Challenge 2006:
http://snow.cz/…ki-challenge

Související články:
The North Face Ski Challenge:
http://snow.cz/…ski/128.html

The North Face Ski Challenge – Freestyle day:
http://snow.cz/…ski/134.html

Více informací najdete na www.thenorthface.com/skichallenge

Nový obrázek