Ó ty hrůzo. Kliknu na iDnes a ke svému zděšení čtu, že roztomilá kytička, protěž čili Edelweiss, je vlastně symbolem horských myslivců nacistického Wehrmachtu. Nějací ochránci přírody z podhůří Krkonoš už si sypou popel na hlavu, že ji v nápadně podobném ztvárnění měli jako svůj symbol.
Ano, maskovaní západoněměčtí (i rakouští, prašť jako uhoď, všechno stejná sebranka) militaristé a revanšisté nevymřeli! Sice jsme celou studentskou vojnu cílevědomě a úspěšně likvidovali „dvastapadesá­týčtvrtý“ mechanizovaný prapor Bundeswehru (potvrdí vám to třeba renomovaný psycholog Slávek Hubálek, zato chudák Jan Palach se našeho válčení nedožil), ale jejich pohrobci nikdy nepřestali vylézat ze zatuchlých děr a otravovat dělné ovzduší nové mezinárodní spolupráce! Pro své zavrženíhodné rejdy neváhali zneužít i tak apolitickou záležitost jako lyže.
Bdělý český novinář naštěstí stále ještě dobře ví, že nepřítel nikdy nespí. Válečným štváčům stokrát „ne“!
Stokrát hanba, Fischere a Voigte! Váš Sněhový jezdec s ohavným symbolem ve znaku u nás nikam nedojede!

P.S. Abych jednou nedopadl podobně jako Kundera, přiznávám se už nyní, že jsem jako kluk párkrát lyžoval na bílé lyži zvané Edelweiss. Útlý věk, nevědomost a přechodnost mého počínání mě snad opravňují ke shovívavosti.

Na http://en.wikipedia.org/…dium_alpinum najdete příklady, kde všude se symbol chudinky protěže stále používá.

Pro úplnost ale dodejme, že i MF Dnes záhy rozpoznala, že to poněkud přehnala, článek záhy zmizel z titulní strany iDnes a kdoví, jestli je dnes k nalezení. Můžete si to pro zábavu zkusit...