Mým hlavním důvodem bylo trochu vylepši lyžařskou všestrannost. Vzhledem k věku nemám v dlouhodobém plánu pouštět se do velkých akcí, to by křehnoucí tělesná schránka nemusela zvládnout. Ale přiučit se základy jako je jízka pozpátku (switch), naučit se správnému odrazu (to se může hodit na sjezdovce i ve freeridu), podchytit jednoduché skoky jako je 180, to jsem přesně chtěl.
 
Nebylo to bezbolestné :-), ale bylo to rychlé, efektní a hodně zábavné. Náš jednodenní kurz byl pod vedením profesionálních učitelů lyžování se specializací i na freestyle. Jednoznačnou výhodou byla promyšlená výuka, která vedla přímočaře k cíli. Například principy jízdy na switch jsme zvládli postupně a během necelé hodinky, a i když logicky nejezdíme skvěle, víme jak na to a jak dál ve volných chvílích, když se chceme na sjezdovce pobavit, pilovat „techniku“.

Nemá smysl zacházet do detailů, osobní zkušenost to nenahradí. Stačí přijet do Pece pod Sněžkou na některý z vypsaných kurzů (jednodenní nebo víkendové, více na www.novaskolalyzovani.cz) nebo i mimo tyto termíny můžete zajít do školy Happy Hill - Sochor, kde mají kluci sídlo. Nepotřebujete nic než boty a hůlky, twintipové lyže Salomon (i dětské modely) vám v testcentru v rámci kurzu půjčí zdarma.

Mimo jiné zjistíte, že se na freestylovách lyžích dá úplně v pohodě jezdit i na sjezdovce, a co jsem osobně hodně ocenil, byl i carvingový coaching při volných jízdách. Bystré oko instruktorů u mně postřehlo nedostatečný vertikální pohyb v průběhu jízky, u kamarádky Lucie nepatrný záklon, u dalšího kurzanta výrazně předsunutou vnitřní lyži... Musím říct, že vylepšení carvingové techniky jsem nečekal, a bylo to jedno z dalších příjemných překvapení kurzu.

Celodenní kurz za 800 včetně půjčení lyží nabízí myslím skvělý poměr výkon/cena.
Pokud chcete rozšířit svou všestrannost nebo třeba zabavit sebe i své děti na den nebo na víkend, mrkněte na www.novaskolalyzovani.cz, nebudete litovat. Za SNOW.CZ vás po velmi dobré osobní zkušenosti osobně zvu...

Nová škola lyžování - logo   Salomon logo


Freestyle - Pec pod Sněžkou - Nová škola lyžování 4
Výuka na svahu
 
Freestyle - Pec pod Sněžkou - Nová škola lyžování
Kumestrol při jízdě na switch

Freestyle - Pec pod Sněžkou - Nová škola lyžování 3
První osahávání malého a bezpečného skoku

Freestyle - Pec pod Sněžkou - Nová škola lyžování 5

Freestyle - Pec pod Sněžkou - Nová škola lyžování 2
Takhle skálal jeden z kurzantů na konci dne...
Foto: Nová škola lyžování