Večeře v trentinské horské chatě je jedinečným zážitkem. Je to poznávací výprava do světa chutí, která dává hostům příležitost vyzkoušet pokrmy jako zapečenou polentu se sýrem a žampiony, strangolapreti, orzotto, ale také studená masa, salámy a sýry, a ochutnat tradiční domácí dezerty a grappy, které uprostřed hor tak sbližují.

V zimě jsou večeře v horských chatách podávány skrz naskrz trentinskými lyžařskými oblastmi, přičemž hosté jsou přepravováni rolbami anebo sněžnými skútry – a dolů mohou cestu absolvovat někdy i na sáňkách nebo na sněžnicích.

Večery ve Val di Fassa v Baita Ciampié ve Val San Nicolò – postranním údolí Val di Fassa – a v Rifugio Fuchiade v Passo San Pellegrino jsou opravdu výjimečné, stejně jako ty ve Val di Fiemme v Baita Caserina na Alpe di Pampeago, Baita Ciamp de le Strie na Alpe di Lusia nebo v Capanna Cervino v Passo Rolle.

Ve Val di Sole si užijete báječné večery v Rifugio Orso Bruno, Rifugio Solander nebo v Malga Panciana v Marilleva a také v Chalet degli Angeli ve Folgarida a v Rifugio Scoiattolo a Doss dei Gembri v Peio.

Cascina Zeledria, Malga Ritorto, Malga Montagnoli a restaurace Boch a Stoppani Grosté v Madonna di Campiglio jsou večer dosažitelné sněžným skútrem.

V Paganelle mouhou návštěvníci strávit večer v Baita Pineta, Casina Bruniol a La Tana dell'Ermellino, které nabízí dopravu koňským spřežením. Horská chata Stella d'Italia je otevřená ve Folgaria, stejně jako Rifugio Baita Tonda (Serrada) a restaurant Malga Ortesino, zatímco v Lavarone můžete povečeřet v horské restauraci Tana Incantata na Mount Tablat.

Více informací na www.visittrentino.it