Lyžovat se v Rakousku dá na plných 22 000 kilometrech sjezdovek takřka ve všech spolkových zemích. Není náhodou, že právě z Rakouska pochází tolik světových lyžařských hvězd. Velká část lyžařských oblastí leží v nadmořských výškách nad 3 000 m a nabízí téměř nekonečný výhled na moře alpských vrcholů.

Kvalitně upravené sjezdovky s výbornými sněhovými podmínkami však díky nejmodernějším zasněžovacím zařízením najdeme po celé zemi. Rakouská zimní střediska nabízejí terény vhodné pro každou kondici: od sportovních lyžařů až po návštěvníky, kteří si na lyžích prostě jen užívají. Vzájemně propojené lyžařské oblasti se stovkami kilometrů sjezdovek jsou atraktivní výzvou pro každého objevitele.

Rakouským lyžařským oblastem je společná vynikající infrastruktura: spojení mezi jednotlivými obcemi zajišťují bezplatné skibusy. Množství moderních a komfortních lanovek a vleků dopraví lyžaře na vrchol bez čekání. Útulné lyžařské chaty zvou přímo u sjezdovky k příjemné a osvěžující návštěvě.

Po aktivně prožitém dni na horách a následném bezstarostném posezení přijde vhod blahodárné uvolnění pro tělo i ducha. Ať už v sauně útulného hotelu nebo při koupání v termálních lázních – příležitostí je více než dost. Z bazénů a relaxačních místností se často otevírá nádherný výhled na zasněžené hory. Večer si hosté užívají na lyžařských chatách a v restauracích příjemné atmosféry a typické rakouské pohostinnosti s regionálními kulinářskými specialitami jako jsou sýrové noky, vídeňský řízek nebo sladký císařský trhanec.

Aktuální informace o zimní dovolené v Rakousku najdete na oficiálních stránkách Rakouské národní turistické centrály Österreich Werbung www.austria.info/cz