Zatím jsou připraveny čtyři atraktivní denní programy a na dalších se pracuje (sledujte průběžně www.snowfest.cz).

Jako první v řadě stojí nejoblíbenější Freeride coaching– ježdění ve společnosti předních českých i zahraničních freeride-jezdců v čele s Robinem Kaletou či davoským guru Tomem Eliasem.
Součástí programu je i varianta pro méně zkušené jezdce, kteří freeride teprve objevují – o ty se budou starat licencovaní instruktoři, kteří zaručí bezpečný přechod ze sjezdovky do terénu v podprogramu Freeride First step.

Tradičně budou k dispozici nejnovější modely freeridových lyží ve Freeride Ski Testu – program vede Luboš Sušila, šéfredaktor časopisu Freeski.

Lavinová problematika s důrazem na praktický nácvik záchrany v terénu bude hlavní náplní také již tradičního Avalanche Campu s předním českým odborníkem na laviny Viktorem Kořízkem (licence UIAGM), opět přijede i švýcarský specialista Manuel Genswein.

Novinkou letošního SNOWfestu je program Skitouring Camp, který začátečníkům i pokročilým umožní poodhalit krásu liduprázdných hor na lyžařských túrách pod vedením zkušeného českého horského vůdce Michala Buličky (znáte ze SNOW a SNOW.cz).

Celý týden bude náležitě naplněn i tematickými večery a chybět nebude ani závěrečná párty.

Mistrovství ČR ve freeridu – Scott Czech Ride – se díky zařazení závodu do série FWQ (Freeride World Qualifier) malinko emancipuje a posunulo se – zejména díky tamní extrémní závodní stěně – do nedalekého Lenzerheide. Účastníci SNOWfestu budou moci závod navštívit 26. a 27. března a za zvýhodněných podmínek poznat lyžařské terény Lenzerheide (výše slevy na skipas je v jednání).

Podrobné informace o programu, cenách, podmínkách apod. naleznete na nových webových stránkách www.snowfest.cz.
Součástí webu je i fórum, kde nám můžete sdělit své názory a postřehy, vyměňovat si zkušenosti nebo třeba získat kamaráda pro spolujízdu do Davosu.

Takže naviděnou v Davosu!
Za organizační tým SNOWfestu Katka Sochová