Takřka čtyřicet organizátorů od šesté hodiny ranní připravovalo závodní trať jak v sobotu, tak i v neděli. Počasí prověřilo nejen pořadatele, ale i závodníky. Naštěstí delegát FIS Urban Šimčič posoudil trať jako regulérní pro závody světového poháru. Pouze v neděli došlo ke změně závodu Telemark GS na Sprint, protože kvůli nedostatku sněhu nešlo posunout startovací stan do vyšších poloh černé sjezdovky.

Nový obrázek Nový obrázek
Alexander Aavik Daniel Halnes

Do obou závodů nastoupila takřka padesátka mužů a patnáctka žen s celkem třinácti zemí světa. Svoji nadvládu ve startovním poli opět ukázali závodníci Norska a to především v ženské kategorii. Zde jim pouze sekundovala závodnice Švýcarska, která však v sobotu po chybě ze závodů vypadla. Takže sobotní Sprint vyhrála Katinka Knudsen (NOR) před Sigrid Rykhus (NOR) a Anne Marit Enger (NOR). V mužích svoji letošní suverenitu potvrdil Borge Sovik (NOR). Ve velmi vyrovnaném závodě v této kategorii druhé místo vybojoval Tore Larsen (DEN) před Chrisem Lau (FRA). Z českých závodníků dosáhl nejlepšího výsledku Kamil Dostál, který dojel na devatenáctém místě. Další čeští závodníci byli úplnými nováčky ve světovém poháru, takže především sbírali zkušenosti. Jan Šlégr obsadil dvacátou sedmou pozici a  Borek Nechranický skončil na třicátém místě. Marek Macháček a Petr Čihák na náročné trati nedokončili.

Nový obrázek
Nový obrázek

Nedělní vítězové a vítězky

V neděli za stejného deštivého počasí nastoupili všichni závodníci do dvoukolového závodu Telemark Sprint. V ženách opět vyhrála suverénka posledních let světového poháru Katinka Knudsen (NOR) před talentovanou Amelii Reymond (SUI) a na třetím místě skončila úřadující mistrně světa v této disciplíně Sigrid Rykhus (NOR). V mužích nejlépe trať zvládl znovu Borge Sovik (NOR). Na druhém místě skončil mladší z bratrů Phillipe Lau (FRA) a třetí dojel Daniel Halnes (NOR). Z českých závodníků nejlépe skončil nejzkušenější Kamil Dostál, kdy zopakoval umístění z předchozího dne a opět zajel devatenáctý čas. Zároveň tato místa jsou jeho nejlepší výsledek za tři roky ve světovém poháru. Vynikajícího úspěchu dosáhl Borek Nechranický, který svým nedělním výkonem překvapil všechny přítomné a ve svém druhém závodě na světové úrovni zajel dvacátý druhý čas. Jan Šlégr si oproti sobotě pohoršil a dojel na třicátém pátém místě. Posledním českým závodníkem v cíli byl na čtyřicátém místě Petr Čihák. Tento závodník je jistou kuriozitou, protože dříve byl reprezentant České republiky v travním lyžování, kde tři roky jezdil světový pohár. Marek Macháček si svoji víkendovou smůlu vybral úplně a v neděli opět závod nedokončil.

Nový obrázek
Tore Larsen

Světový pohár v telemarkovém lyžování vyvrcholil slavnostním vyhlášením a předáváním cen v Králíkách v kulturním domě Na Střelnici, kdy ceny předávala starostka Králík Jana Ponocná a starostka Dolní Moravy Jana Bednářová. Celou akci ukončily koncerty skupin Clou a Mr.Feelgood.

Kompletní výsledky a fotografie ze závodů jsou k nahlédnutí na www.czechtelemark.cz

Nový obrázek
Partneři:
Nový obrázek