Jako u moře, ale na sněhu

Risoul je mezi Čechy jedním z nejnavštěvova­nějších středisek celých Alp. Ročně se sem podívají tisíce tuzemských lyžařů a snowboardistů a mají k tomu pádné důvody. Jedním z nich je přes 300 slunečných dní v roce. To v přepočtu znamená, že by vám ze sedmidenní dovolené mělo svítit slunce víc než pět a půl dne. A když pojedete v březnu či dubnu, budete mít azurovou oblohu po celý pobyt téměř zaručenou. Vydejte se s PUXtravelem do Risoulu za dubnovým lyžováním a zažijte to na vlastní kůži.

30 km sjezdovek na den

Další předností Risoulu je bezesporu počet tratí. Přece jen, 180 km propojených svahů na jeden skipas není úplným standardem ani ve Francii, natož pak v jiných alpských zemích. Díky velmi slušné přepravní kapacitě střediska jsou navíc čekací doby ve frontách sražené na minimum. Ve výsledku tak dostanete poloprázdné svahy a několik hodin ježdění čistého času denně.

Cena jako za české hory

Také z dalšího prozaického důvodu je Risoul tak populární. Je prostě levný. Přiznejme si, kdo z nás má na rodinnou dovolenou pro čtyři osoby připraveno 40 nebo 50 tisíc? A v tomto středisku se můžete s trochou štěstí vejít do poloviční sumy. Zvláště termíny na konci března a začátku dubna jsou lyžařům velmi nakloněny. Považte, cena 4990Kč včetně ubytování, šestidenního skipasu, dopravy a taxy, to je bomba.

Kdo se bojí, nesmí do lesa

Mnohé cestovní kanceláře se dubnových termínů bojí a raději je nenabízejí. Obava oprávněná, ale jak kde. V Risoulu se stalo dubnové lyžování oblíbenou tradicí. A proto pro vás cestovní kancelář PUXtravel připravila v termínu 9. – 18. 4. tuto akční cenu a možnost získat instruktorský kurz lyžování nebo snowboardingu přímo na zájezdu. Je sice pravděpodobné, že v dubnu si ani v Risoulu neužijete freeridy po kolena v prašanu a sníh zde bude po poledni měknout. Ale co víc než sluníčko, jarní teploty a pohodu při ježdění si na závěr lyžařské sezóny přát?

V čem spočívá ten instruktorský kurz?

V rámci uvedeného zájezdu PUXtravelu do Risoulu v termínu 9. – 18. 4. 2010 můžete volitelně absolvovat i instruktorský kurz lyžování nebo snowboardingu. Cenu kurzu jsme pro vás v rámci zájezdu stanovili na 2600 Kč, což je o 1000 Kč méně, než u stejných kurzů pořádaných v ČR. Výstupem je licence Instruktor lyžování, která platí pro školská, zájmová a komerční zařízení. Na kurzu dozvíte se množství zajímavých informací a zapracujete na svojí technice. Nenechejte si tuto příležitost ujít.

Informace o zájezdu:

Termín: 9. – 18. 4. 2010
Ubytování: apartmány pro 4 – 8 osob
Cena: 4 990 Kč/os při plné obsazenosti apartmánu
Příplatek za absolvování instruktorského kurzu: 2 600 Kč/os
Cena zahrnuje: ubytování na 7 nocí, 6 denní skipas (nutná fotografie na skipas), dopravu luxusním autobusem, turistickou taxu, povlečení, pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje: stravu, závěrečný úklid, vratnou kauci za apartmán, pojištění léčebných výloh
Informace o zájezdu: http://www.puxtravel.cz/…ktorsky-kurz

Základní informace o středisku

Nadmořská výška: 1 650–2 750 m
Celková délka sjezdovek: 180 km
Délka uměle zasněžovaných sjezdovek: 144 km
Černé sjezdovky: 18 km
Červené sjezdovky: 116 km
Modré sjezdovky: 46 km
Snowpark/Boar­dercross: 3/2
Běžecké tratě: 45 km
Další sporty: bruslení, paraglide, výlety na sněžnicích, výlet vrtulníkem, saně tažené psy a další
Další informace o Risoulu na: http://www.puxtravel.cz/…/risoul-vars