Hotel Hochschober na Turracher Höhe (1.763 m)  má otevřeno takřka celý rok. Jarní, letní a podzimní sezóna trvá od konce května do konce listopadu. Zimní sezóna plynule navazuje a končí zpravidla teprve začátkem května. Pro hotel Hochschober je charakteristická kombinace atraktivních Korutan a zázemí hotelu s neobyčejnou, na počasí nezávislou nabídkou: čtyřposchoďová autentická ČÍNSKÁ VĚŽ s pravou čínskou čajovnou a tradiční čínskou medicínou, orientální lázně HAMAM a před hotelem na jezeře CELOROČNĚ VYHŘÍVANÉ JEZERNÍ KOUPALIŠTĚ.

Půvabné pohoří Nockberge, které obklopuje hotel Hochschober ze všech stran, a alpská příroda mají po celý rok co nabídnout. A hotel se  svou bohatou a opravdu zajímavou nabídkou pro dobrou pohodu umožňuje hostům napínavý a zároveň relaxační pobyt.
 

Jak to všechno začalo...

Od alpského ubytovacího hostince k pohodlnému prázdninovému hotelu    
1929: Zpočátku to bylo jen 30 lůžek v pokojích s tekoucí teplou vodou. Přicházeli nejen  rakouští  hosté, ale i Němci, Češi, Slováci, Maďaři a Jugoslávci.
1933: Díky velké poptávce byla kapacita hotelu rozšířena o dalších 20 lůžek
1934:zhoubný požár zničil celý hotel
1936: nový Hochschober s 65 lůžky uveden v provozu
1938 – 49: Válka a obsazení hotelu okupačními mocnostmi (Angličany) – Hans Leeb pracuje ve vlastním domě jako topič, manželka jako pokojská. Na jaře 1949 hotel opět v rukou rodiny Leebových – ovšem v dezolátním stavu.
1950-51: kompletní sanace a rozšíření na 75 lůžek. Leebovi byli první, kdo získali v rámci pomoci při obnově půl milionu šilinků.
1967: zprovoznění krytého bazénu a sauny
1968-94: postupné zdokonalování nabídky hotelu
1995: světová rarita – celoročně vyhřívané jezerní koupaliště „See Bad“
1998: zřízení pravého tureckého hamamu
2002: Karin Leeb a Martin Klein – noví manažeři hotelu vytváří pojem „hóchšobrování“ včetně odpovídající filozofie
2005: dokončení Čínské věže
2008: vybudování vily pro děti a dětského klubu

Každý pátek:


Nostalgické večery při romantickém světle svíček
Večerní program má každý pátek slavnostní atmosféru: v klasickém černobílém oblečení očekává vedení hotelu hosty při pátečních vzpomínkových večerech a zve na skleničku sektu. Při aperitivu z vlastních vinic zazní salónní hudba ve stylu dvacátých let.Kuchaři Josef Dorner a Ferdinand Bauernhofer dlouho listovali v těch nejstarších kuchařkách, aby našli inspiraci pro své historické jídelníčky, a nyní připravují každý týden tradiční jídla v moderním pojetí. Toulky osmi desítiletími v historii kuchyně  doprovází romantické světlo svíček.

Hóchšóbrování pro hlavu


Metoda Haki uvolňuje hlavu, šíji a ramena
”Terapie haki stretch & relax se v první řadě koncentruje na na oblast ramen, šíje a hlavy, tedy nejvíce zatížených partií moderního člověka trávícího život u psacího stolu. Vedoucí terapeutického týmu v hotelu Hochschober Harald Kitz ji vyvinul pro dnešní stresované lidi.
Metoda haki® harmonizuje nervový a svalový systém a vede k vytvoření vnitřní rovnováhy mezi hlavou a tělem, uvolňuje bloky a přetažení a regeneruje nervy a svalstvo.  Zvyšuje tak pohyblivost a výkonnost šíje a krční páteře. Cíleně snižuje bolesti hlavy tím, že uvolňuje svalová napětí. Dále stimuluje srdeční oběh a lymfatický systém a posiluje imunitu.

Více informací na :www.hochschober.at