Od východu na západ naleznete v oblasti a na hranici Nízkých Tater tato významnější střediska: Telgárt, Polomka, Liptovská Teplička, Lopušná dolina, Važec, Mýto pod Ďumbierom, Krpáčovo, Tále, Chopoj juh, Chopok sever, Opalisko, Vyšná Boca, Čertovica, Liptovský Ján, Liptovský Hrádok, Šachtičky, Donovaly.
Tuto sezonu jsme navštívili střediska Telgárt, Mýto pod Ďubierom, Čertovica a Opalisko.


Telgárt

Jedním z méně známých, ale o to více zajímavých je středisko na samém východě jižní strany Nízkých Tater – Telgárt. Obecní středisko nabízí nadstandardní převýšení téměř 400 metrů a sportovní sjezdy dlouhé až 1,5 kilometru. Malebné scenérie Horehronského podolí stejně tak jako pohledy na téměř 2000 metrů vysokou nedalekou Kráľovu hoľu potěší oko každého milovníka zimních sportů.

Report z tohoto střediska naleznete ZDE.


Mýto pod Ďumbierom

V blízkosti středoslovenských měst Brezno a Podbrezová se pod vrcholem Skalka (920 mnm) nachází známé, i když menší středisko Mýto pod Ďumbierom. Členité a dlouhé svahy podél nové sedačky lákají neustálými výhledy na nedaleký hlavní hřeben celého pohoří včetně nejvyššího vrchu Ďumbier, ale především kvalitní úpravou, zázemím a servisem.

Report z tohoto střediska naleznete ZDE.


Čertovica

Čertovica leží u hlavní silnice č. 72 spojující Liptov a Horehroní. Tratě na Čertovici jsou určeny pro náročnější a zkušené lyžaře – začátečníkům jsou určeny dva kratší sjezdy. Skromnější výbava, neupravené terény a nekompletní zasněžování na většině tratí předurčují Čertovicu k vynikajícím zážitkům pro zkušené borce, kteří se nezaleknou takových podmínek, jaké jsme znali před 25 lety. Nezkušení se však nemusí bát, i oni si zde najdou své místo a užijí si dostatek radosti z lyžování.

Report z tohoto střediska naleznete ZDE.


Opalisko – Závažná Poruba

Leží nedaleko Liptovského Mikuláše a mezi mazáckými lyžaři je proslulé velmi strmou původní sjezdovkou (z důvodu častých úrazů již mimo provoz). Středisko lze v současné době doporučit všem lyžařům od začátečníků, přes rodiny s dětmi až ke sportovně naladěným. Tři kilometry sjezdů s kvalitní úpravou a umělým sněhem, výhledy na nedaleké Západné Tatry a pohodová atmosféra vás okouzlí.

Report z tohoto střediska naleznete ZDE.


Donovaly

Donovaly jsou živou turistickou vesničkou ve výše položeném horském sedle, které tak poměrně spolehlivě zajišťuje „bílé“ okolí a horskou atmosféru. Většinu terénu tvoří mírné svahy až školní louky s veškerým výukovým zázemím od dětského parku s pohyblivými koberci až po hlídání dětí, přičemž přímo u sjezdovek je i dostatek ubytovacích možností – Donovaly jsou tak jakýmsi „slovenským Lipnem“.

Report z tohoto střediska naleznete ZDE.