SNOW 53 vychází ve čtvrtek 4. března 2010
108 stran


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 53 naleznete 2× SKIPAS ZDARMA do středisek:

Zadov
Chopok - Juh (Slovensko)
+ Kredit 1500 Kč na pronájem autokaru


Pár tipů z obsahu:

The best snow-photographers


ISPO 2010: Rock(er) around the Hill

Třikrát, ne, desetkrát se omlouvám za samou angličtinu v titulku. Ale parafráze slavného rokenrolu vás nemohla nenapadnout, když jste procházeli lyžařskými stánky na tradičním mnichovském sportovním veletrhu ISPO, letos mimochodem slavícím čtyřicátiny.


Olympijské perličky z Whistleru

Do uzávěrky tohoto čísla SNOW byly XXI. zimní olympijské hry těsně za svou polovinou. Stejně na tom byl program alpských disciplín pod pěti kruhy. Z deseti naplánovaných medailových klání jich sjezdaři a sjezdařky zvládli v zemi javorového listu odjet šest, i když hlavně zpočátku byl osud sjezdařských závodů, lidově řečeno, hodně nahnutý.


Rotace? Protirotace?

aneb Jak taky stát či nestát na lyžích Části téhle problematiky jsme už v minulosti nakousli, především loni v článku Dotáčejte oblouky. Jak jinak, jízda na lyžích se zatáčením je komplex vzájemně provázaných pohybů s příslovečným „vše souvisí se vším“. Tehdy jsme ale hovořili především o pánvi. Logicky, je to náš „ovládací panel“ a těsně souvisí s těžištěm. Jenže kromě toho, že přímo ovlivňuje akce a dění v nohách, tedy směrem ke sněhu, souvisí i s důležitou hmotou trupu.


Hysterie a pověry okolo úrazů

Také jste si všimli, jak se letos rozvinula mediální masáž až skoro hysterie okolo úrazů a nebezpečí na sjezdovkách, „lyžařského desatera FIS“, povinnosti nosit helmy a policejní přítomnosti při lyžování? Co si vlastně o tom všem myslet?


Psycholog: motivujte, chvalte děti

Jak správně zvládnout lyžařskou výuku dětí tak, abychom jim tento sport nezprotivili, a jak vlastně děti lyžování vnímají? „Důležité je proměnit lyžování v hru a nepřehánět to,“ říká psycholog Ivan Skalík, otec tří dětí.


Patří moderní design do Alp?

O přízeň turistů soupeří v Alpách tisíce horských středisek. Některá z nich si zachovávají svou tradiční identitu, typickou alpskou architekturu, v jiných se prosadily trendy moderního turismu. Vedle designových hotelů a horských chat k nim patří zajímavé stavby pro zimní sporty včetně budov lanovek.


Ekologický freeride po norských fjordech

Lyžaři jsou mezi prvními, kdo zaznamenávají globální změny podnebí – sníh jednoduše mizí. Lyžařská turistika a expanze lyžařských středisek stav životního prostředí ještě zhoršují. Přesto je možné být ohleduplný k životnímu prostředí a přitom si dobře zalyžovat. Zveme vás na ekologické lyžařské dobrodružství do norského Sunnmøre, kde jsou jedny z nejkrásnějších hor světa.


Nike  ACG SNOWride 2009 - ISCHGL

Ve Sportgasteinu jsme měli výborné podmínky. Už víc než deset dní na horách a pořád jsme jezdili v prašanu. Byl krásnej den a vůbec se nám nechtělo nikam odjíždět. Ale na SNOWridu už to tak prostě chodí. Plán je danej a přes to nejede vlak.


Navigace GPS II. - Jak jít podle GPS a příprava u PC

V posledním dílu orientační trilogie se zaměříme především na navigační funkci GPS a metodiku, podle které je možné připravit si trasu túry doma u počítače a na túře se pohybovat podle přístroje s předem nahranou virtuální trasou. Zároveň se dozvíte jak je možné naměřenou reálnou trasu zobrazit. A nakonec něco o akumulátorech.


TOP ČR: Špindlerův Mlýn vs. Janské Lázně

Na úroveň českých lyžařských středisek lze nahlížet z mnoha úhlů – dnes nevšedním pohledem podnikatele z branže, dokresleným rozhovorem s šéfy dvou nejúspěšnějších areálů.


Krotký i extrémní - Winter Park, Colorado

V americkém měřítku obrovský areál se těší jedněm z nejlepších sněhových poměrů v Coloradu – leží totiž na západní návětrné straně hřebene (a zároveň pacificko-atlantického rozvodí) označovaného jako Continental Divide. Sjezdovky protékají lesy z pěti vrcholů, či spíše pahorků, jež jsou vzájemně kompletně propojené.


A mnoho dalšího najdete v aktuálním SNOW 53.

Předplatné časopisu se zajímavými balíčky můžete objednávat ZDE.