Jak kluci z Jeseníků udělali přejezd Karlova mostu na lyžích - fotogalerie - SNOW.cz
Domů Foto Freeski Jak kluci z Jeseníků udělali přejezd Karlova mostu na lyžích

Jak kluci z Jeseníků udělali přejezd Karlova mostu na lyžích

+
Vložit novou fotogalerii (po přihlášení)
Freeski 16 fotek | 17.02.2021 | přidal  Radek Holub - SNOW | 2232 zobrazení | 0 komentářů | autor archiv Jiřího Chlebníčka

Když jsme viděli na webové kameře pruh sněhu uprostřed Karlova mostu v Praze a náš kamarád Mirek Švenda přímo na místě zjistil, že i po dvou dnech tam ten pruh stále je, tak jsme si s Ondrem Jaškem řekli, že když se dělají přejezdy našich domácích Jeseníků, tak proč by kluci z jesenických hor nemohli udělat přejezd Karlova mostu? Nebyl v tom žádný jiný motiv. Prostě to odjet.

Páteční ráno bylo naprosto skvělé, minus 13 °C, jasná obloha. Vzali jsme si staré jasanky a staré oblečení našich lyžařských předků, přijeli vlakem do Prahy a vyrazili jsme od Mostecké brány. Nálada vynikající, stopa byla naprosto perfektní, naše hlášky a komentáře přímo euforické, což odpovídalo této pro nás opravdu historické události. Málo lidí, i když někteří najednou začali fotit a filmovat.

Jeli jsme klasiku, do úrovně Kampy přišlo zcela nečekaně „stoupání" a pak od druhého mostního pilíře už rovina. U Staroměstské brány se otáčíme oba klasickým obratem o 180 stupňů a jedeme zpět. Úžasná podívaná na lyžích na historické sochy, Jana Nepomuckého, Pražský hrad, pod námi Vltava. Je to fakt famózní. Dojeli jsme. V pomyslném cíli naproti Třem pštrosům ještě foto do alba pro naše děti a vnoučata a pak už jen lahodný mok a ťuknutí skleničkou vína.

Bylo naprosto jedinečné. Kdy se to zase povede a takto vše sejde? Děkujeme Karlovi IV., že ten most postavil… Skol!

80% (2 hlasů)
Přiřazené štítky: exotické lyžařské oblasti

Diskuze: Jak kluci z Jeseníků udělali přejezd Karlova mostu na lyžích

K fotogalerii nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy