Domů Lyžařské analýzy SnowSS - č. 1 Komentář: Marcela Polášková

Marcela Polášková - komentář

k analýze: SnowSS (lyžařská analýza č.1) | Zpět na analýzu

První dojem:

Silvia pěkný večer! Přestože jsem závodní branky opustila už před delší dobou, pokusím se ti napsat, co bys z mého hlediska měla ve své jizdě vylepšit.

Analýza:

Podle záběrů z tvého videa je patrné, že ti dělá problém rychlejší přehranění obou lyží když najíždíš na spádnici. V tom okamžiku nemůže lyžař stát na obou nohou rovnoměrně ale musí víc uplatnit sílu vnější nohy a lyže pro hranění a spolu s tím rychle uvolněnou vnitřní nohu také překlopit na hranu, aby se mohla podílet na vedení oblouku. To u tebe nevidím, dost dlouhou dobu vlastně stojíš v "neutrálním" postavení a spíš zatěžuješ vnitřní než vnější. Druhá věc, kterou mě v souvislosti s jízdou v branách učili byl tzv. "odklon trupu" (přiměřeně rychlosti). To ve tvé jízdě také chybí.Kolena a boky směřují dovnitř oblouku (to je hranění) a v pase jakoby ses od svahu odklonila (odklon trupu umožňuje jízdu ve stabilním postoji vzhledem k silám působícím na lyžaře.)

Cvičení:

Myslím, že by bylo dobré, pokud se chceš nadále závodění věnovat, domluvit si pár dní s lektorem, který ti dá na kopci cenné rady líp, než tady popisovat nějaká cvičení. Nevím, zda je to pro tebe schůdné, ale třeba bych se zkusila domluvit právě s Ondrou Novákem, který ti psal své názory v analýze. Přeju ti hodně úspěchů!

Zpět na analýzu - SnowSS (lyžařská analýza č. 1)

Komerční tipy