Ondřej Novák - komentář k analýze č. 1: posvoboda - SNOW.cz
Domů Lyžařské analýzy posvoboda - č. 1 Komentář: Ondřej Novák

Ondřej Novák - komentář

k analýze: posvoboda (lyžařská analýza č.1) | Zpět na analýzu

První dojem:

Ahoj Luke.

Problém je v tvém případě poměrně jednoduchý. Aby sis užil jízdu po hraně na červených sjezdovkách, musí být většina tvé hmotnosti soustředěna na vnější lyži. Opora o vnější lyži je (nejen) pro sportovní lyžování zcela zásadní.

Analýza:

Bohužel většina tvé hmotnosti je soustředěna na lyži vnitřní. Proto ti nejde vnější lyže zakrojit, pocitově trochu odjíždí jinam, než bys chtěl jet ty, a jízda se celkově zrychluje, oblouky postupně otvírají a prodlužují.

Cvičení:

Zkus se vrátit na mírné modré sjezdovky a zkusit jednoduché drily typu "čapí oblouk" - jízda pouze po vnější lyži, vnitřní lyže má položenou špičku na sněhu a patu zvednutou. Toto cvičení ti pomůže zlepšit rovnováhu, naučí tě balancovat, ale zejména zatěžovat správnou lyži a na správné lyži také oblouk začínat. Cvičení můžeš jezdit pomalu smýkanými oblouky i rychle řezanými po hraně. Vřele však doporučuji mírný terén. Cvičení tohoto typu najdeš třeba zde: https://www.youtube.com/watch?… a popisy k nim v textech zde: https://www.skiwithme.cz/media

Držím palce a těším se na další video. Zdraví Ondra

Zpět na analýzu - posvoboda (lyžařská analýza č. 1)

Komerční tipy