Ondřej Novák - komentář k analýze č. 1: aannubis - SNOW.cz
Domů Lyžařské analýzy aannubis - č. 1 Komentář: Ondřej Novák

Ondřej Novák - komentář

k analýze: aannubis (lyžařská analýza č.1) | Zpět na analýzu

První dojem:

Ahoj Aannubis :-)

Tvoje jízda není úplně špatná, máš rozhodně cit pro trajektorii oblouků, snažíš se jezdit kulatě, zahranit lyže aktivním pohybem nohou a pohybovat jimi oproti klidnému zpevněnému trupu.

Analýza:

Zásadní problém vidím ve dvou věcech, které spolu souvisí. Tou první je rovnováha. Celkově jsi posazen velmi vzadu, zejména při vedení oblouku je vidět usazení na imaginární stoličce za patami vázání. V takovém případě se pokrčuje aktivně koleno a kyčelní kloub, kotník v botě zůstává spíše napnutý a velmi tak omezuje hranění a otáčení lyže, tedy její aktivní vedení. Všimni si, jak se ti při přechodu z oblouku do oblouku často zvedají špičky. Začínáš oblouky za lyžemi, nikoliv "s nimi" a " na nich". A jsme u druhého problému. Při takovém zahájení a postavení spíše vzadu ti nezbývá, než se velmi brzo postavit na vnitřní lyži. Všiml sis, jak se ti lyže často otvírají do písmene V? Zatížená vnitřní lyže točí, nezatížená vnější pouze hraní ale ve výsledku jede více rovně než do oblouku.

Cvičení:

Zkus nejdříve pomalé a později i rychlejší oblouky pouze po vnější lyži. Jízda na jedné lyži neposkytuje moc způsobů provedení, respektive ve špatném postavení dolní končetiny ti velmi rychle vytrestá. Při lyžování se soustřeď na tři pokrčené klouby, kotník, koleno, kyčel. Pokrčený kotník v botě poznáš podle mírného kontaktu s jazykem boty.Jakmile ho ztratíš, jsi opět v záklonu a lyže tě předjíždějí.

Zpět na analýzu - aannubis (lyžařská analýza č. 1)

Komerční tipy