Marcela Polášková - komentář k analýze č. 1: Spevka - SNOW.cz
Domů Lyžařské analýzy Spevka - č. 1 Komentář: Marcela Polášková

Marcela Polášková - komentář

k analýze: Spevka (lyžařská analýza č.1) | Zpět na analýzu

První dojem:

Ahoj, žádnou paní radovou na výletě nevidím :-), je prima, že se zajímáš o to, co bys mohla vylepšit. Pokusím se ti říci, co bych viděla k vylepšení a tvé větší jistotě v jízdě já.

Analýza:

Zdá se mi, že zahájíš oblouk ale jakmile ti lyže začnou točit, přestáváš s aktivním pohybem boků a kolen směrem dovnitř oblouku - prostě se jen tak vezeš v rámci poloměru těch lyží. Pokud chceš oblouk víc zavřít, je třeba se opřít aktivněji do zahraněné vnější lyže nejen při přehranění ale i v průběhu vedení a pocitově ji jakoby tlačit po té hraně dopředu do směru, kam chceš zatočit. A v tom pokračovat tak dlouho, dokud lyže nevyjedou k vrstevnici tak, jak si přeješ ty. Vnitřní lyže je poněkud uvolněná ale také zahraněná. Dále jsem si všimla, že bys měla trochu zvětšit odklon trupu - v mnohých obloucích zahajuješ oblouk a jsi celým trupem nakloněná do oblouku jako na kole. V té chvíli právě ztrácíš tu větší oporu o vnější lyži.

Cvičení:

Takže moje rada je: Během vedení oblouku se jen nevez ale aktivněji využívej dolní končetiny, snaž se o větší rozsah pohybu boků a kolen směrem dovnitř oblouku. A jinak hlavně ať se ti lyžování líbí!

Zpět na analýzu - Spevka (lyžařská analýza č. 1)

Komerční tipy