Head i. Supershape Magnum - recenze (mini test) z 06.12.2013 - Recenze Head i. Supershape Magnum - SNOW.cz

Recenze Head i. Supershape Magnum (06.12.2013)

Recenze Head i. Supershape Magnum (sportovní Lyže) na lyžařském a skialpovém webu SNOW.cz.

Lyže - sportovní | Počet recenzí: 0 | Značka: Head
Vložil: petrkey | Ročník: 2013 | Doba užívání: týden
+
vložit další recenzi k tomuto produktu (po přihlášení)

Head i. Supershape Magnum - rychlý, ovladatelný rychlostní stroj, jak na upravenou pistu, tak i do měkčího sněhu pro spíše zkušenější lyžaře.

Lyže je poměrně tuhá, dřevěné jádro s výztuhou zaručí stabilitu, tvrdost a rychlé reakce, systém ERA 3.0S s technologií Radius, Rocker a Odpružení dohromady zajistí snadnější překlápění a vedení lyže po hranách a karbonová vrstva a systém pružení velice dobře absorbují nerovnosti a lyže jsou v jakémkoliv terénu klidné a s chladnou hlavou vedou kam je pošlete.

KERS a Inteligence mají pomáhat z oblouku do oblouku ztuhnutím lyže na výjezdech.

Deska PowerRail Pro zase umožní nastavení paty a špičky během pár sekund a každý si tak může nastavit vázání HEAD PRX 12S podle svého.

Délka lyží: 163cm
Rádius: 12,0m
Rozměry lyží: 127-71-105
Technologie: ERA 3.0 S, KERS, Inteligence, sendvičová konstrukce Worldcup

Zkušenosti s užíváním produktu

Lyže jsem koupil v Hervisu s tím, že jsem spíš na slalomky a chci sportovní nástroj pro sadomasochisty, kteří lítají v oblouku od rána do večera a nemají toho dost. A samozřejmě, chtěl jsem být rychlejší než rychlý, ale požadoval jsem taky trochu univerzálnosti. S radikálním závodním náčiním bych si do příležitostných polštářů tolik netroufnul. A vybral jsem dobře.

Magnumka je rychlá, ovládá se skoro sama, překlápění jde jak po másle, na hraně drží a nepustí-i když z výroby nebyly tak úplně ostré, ale každý si případně přibrousí podle svého gusta. Nicméně ovládá se dobře jak na tvrdém povrchu vč. ledových ploten, tak i v deseticentimetrovém měkčím sněhu. S trochou zkušeností a odvahy, freeride pro ni není takový problém, stačí ji trochu přisednout. Takže pokud hledáte nástroj na upravenou sjezdovku a občas zamíříte i do měkčího terénu, není problém. Ale na té upravené sjezdovce, tam se cítí jako doma. Určitě si ji nekupujte na začátek, neodpouští tolik chyb. Ale zkušenější lyžař se na ní rád sveze a bláznivý slalomkář jako já v ní zažije zřejmě nejeden orgasmus. Dokonce se mi zdálo, že i ten "podle některých marketingový výmysl" KERS funguje, když jsem se do ní opřel a prošlápl ji, byla cítit určitá pomoc, čím víc jsem jel agresivněji, tím víc se mi zdálo, že mě lehce katapultuje do dalšího oblouku. První dojmy z této lyže jsem popsal, teď jdu řádit dál, je to silně návyková lyže ;-)

+ plusy

  • Kvalita zpracování
  • Ovladatelnost
  • Rychlost
  • Lehká univerzálnost

- mínusy

  • Nemám výhrad

Další recenze k produktu: Head i. Supershape Magnum

Head i. Supershape Magnum

Allmountain lyže se „slalomovým“ krojením, která má Kers (chip) - čím více se do lyže tlačí, tak tím více je tvrdá. Jedná se o rychlou lyži, dobře ovladatelnou na ranní pistě a slušně ovladatelnou i na odpolední rozbité sjezdovce. Lyže je určena pro krátký a střední oblouk a krásně drží na tvrdém podkladu.

Já jsem lyži kupoval v Hradci Králové v...

Head i. Supershape Magnum

Jen pozitivní, ve srovnání se supershape speed, zivější a více kope. Porovnání mezi modely s a bez čipu: nemůžu moc popsat výrazný rozdíl. Spíše bych více poznal úbytek torzní tuhosti únavou materiálu více jeté lyže v porovnání s novou než přímý efekt z čipu. Nicméně JE TAM!!:-)

Na starších modelech se mi líbí vázání, nové modely mají takový „re...

Head i. Supershape Magnum

Jednu drobnou pochybnost však mám. Když mě na rozježděné sjezdovce, v odpolední únavě, kdy nohy už nebyly moc stabilní, hodil nějaký hrbol lyže k sobě, nebo jsem prostě nohy už neudržel v odpovídajícím směru, vrchní kování na bocích špiček lyží (nevím, jaká je správná terminologie tohoto komponentu) mi dělalo rýhy do skluznic. Všiml jsem si toho po...

Head i. Supershape Magnum

Zkušenosti jen ty nejlepší. Drží i na ledových plotnách jak v krátkém, tak i středně dlouhém oblouku. Moc neodpouští chyby. :-D

Diskuze: Head i. Supershape Magnum

K recenzi nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy